Zpověď našemu Domu

Ani ve snu by mě nenapadlo, že někdy budu tyto řádky psát. Ale náš Dům v Černoučku 78 si to přál a já mu s vděčností tyto řádky věnuji.

Před seznámením

Bylo to období, kdy jsme hledali dům, který bychom si koupili, abychom jednou měli kde vychovávat naše děti. Kvůli mně padlo rozhodnutí právě na dům, místo bytu. Představa, že budu bydlet v paneláku, mě naprosto neoslovovala a ještě horší byla představa s dětmi. Naopak, jsem si přesně dokázala představit úžasný dům s velkou zahradou, kde budou ovocné stromy. Živě jsem viděla, jak si naše budoucí děti na té zahradě hrají, a já se opaluji.

Viděli jsme toho spoustu. Byli jsme limitováni financemi a podle toho jsme také vybírali. Dům v Černoučku jsme několikrát viděli na internetu a vždy jsme si řekli, že tohle ne, že to je velká ruina.

Seznámení

Osud tomu však chtěl jinak.

S naším domem jsme se seznámili díky mojí tetě Majce v roce 2004. Pro mne to byla láska na první pohled. Pro mého muže už to tak úplně nebylo.

Jak jsem psala výše, tak pokaždé, když jsme tento inzerát našli, tak jsme ho zase zavřeli, bez jakéhokoliv zaujetí. V létě 2004 jsme se zastavili u mé tety a bavili jsme se o tom, že hledáme dům. V té době teta vlastnila část realitní kanceláře a říká: „máme tam pro vás ideální dům, který se vám bude moc líbit“ a poslala nám inzerát.

Jakmile jsme uviděli inzerát, tak jsme se zhrozili. To nemůže být pravda, ale z úcty k tetě jsme se tam jeli podívat.

Ten dům, ten krásný dům, mě hned chytil za srdce. Tak krásná zahrada, a ta dispozice byla prostě překrásná. Úplně jsem viděla, jak to bude vypadat ve chvíli, kdy projde rekonstrukcí. Hned jsem ho chtěla.

Dohady

Ano, já byla nadšená, ale můj muž už tak moc ne. Bylo to sice pouhých 30 km od Prahy, ale doprava hromadnou dopravou byla fakt špatná.

Začaly dohady, zda ano nebo ne. Manžel měl spoustu správných důvodů, proč ne a já měla spoustu, také správných důvodů proč ano. Když ho milujete, tak nemůžete jinak.

Nakonec jsme se tedy dohodli a šli do koupě, hypotéky a následné rekonstrukce.

9 let společného života

Náš dům je báječným místem, kde jsme byli velmi šťastni a dokonce jsme zde počali dvě děti. Prožili jsme zde 9 krásných let. Rekonstrukce byla pouze částečná, ale i tak nádherná. Dům má svou duši, která v tomto případě je opravdu velmi pozitivní. Zahrada nám vždy poskytovala obrovské uvolnění, v létě dobroty v podobě drobného ovoce (maliny, rybíz a hroznové víno) a voňavé bylinky. Bylo zde soukromí a po zavření brány klid. Ničím nerušeni jsme zde pravidelně zapomínali na starosti a okolní ruch.

Návštěvy k nám jezdily rády, protože si všichni vždy odpočali a cítili se u nás krásně. Ten dům se zahradou byl a je prostě ráj.

Dokonce i sousedi jsou skvělí. Když dostanete vdolky, bramboráky nebo úžasné španělské ptáčky s domácím knedlíčkem, tak je to prostě super. Jsem vděčná za tak báječné vztahy.

Opouštění

Teď přichází správný čas na to, abych zde uvedla, že náš dům prodáváme. Proč tomu tak je, když je to tak úžasný dům?

Je to jednoduché.

Přišli problémy v podnikání, které s sebou přinesly jak zhoršení finanční situace, tak zhoršení celkové nálady. Najednou to nebyl dům, kde nám bylo dobře, ale kancelář, kde se řešil jeden problém za druhým. A věřte, že to si opravdu nezaslouží. Díky Bohu, že přišel nápad v podobě nového podnikatelského záměru a tím důvod k odstěhování.

Proč díky Bohu?

Dům na adrese Černouček 78 si nezaslouží, aby se v něm řešily problémy. Naopak, zaslouží si, aby jej někdo miloval tak, jako já na začátku a do doby, než jsem začala podnikat a žít ve stresu z honby za penězi. Zaslouží si, aby jej nový majitel celý dorekonstruoval a žil v něm s rodinou v radosti a harmonii. Tento dům dá svému majiteli pocit bezpečí, lásky a vděčnosti.

Je to dům s duší a já jsem velmi vděčná, že jsem jej mohla poznat a žít zde.

Závěrem

Omlouvám se Ti, milovaný Dome za to, že jsme nedokázali naplnit naše záměry a naopak jsme se nakonec na Tebe upnuli, jako na jedinou šanci, jak se dostat z našich finančních nesnází.

Zároveň Tě žádám o odpuštění. Zažili jsme toho s Tebou hodně krásného, co nikdy nevyprchá z našich srdcí. Náš první syn, který s Tebou prožil první 2 roky života, na Tebe stále vzpomíná. Protože jsme se u Tebe cítili doma a v bezpečí. Jsem Ti opravdu vděčná a velmi Ti děkuji.

Nyní přichází nová etapa, jak našeho života, tak Tvého života. Novému majiteli, který si Tě vybere, děkuji, že se o Tebe postará a dá Ti spoustu lásky. Děkuji Vám, „nový majiteli“, že Váš dům budete hýčkat. Děkuji, děkuji, děkuji a jsem Vám za to velmi vděčná.

A milý Dome, nyní už mi zbývá říct jediné:
„miluji Tě, prosím odpusť mi, omlouvám se, děkuji Ti“….

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.