Život bez problémů

Velmi často se setkávám s názorem, že bychom si přáli mít život bez jakéhokoliv problému, vybočení či negativního zážitku.

Když se nad tím zamyslíme, tak je to vůbec možné?

Jak to vidím já

Ráda bych zde uvedla na pravou míru, jak to cítím a vidím já.

Nevím, zda si někdo z nás dokáže představit život bez jediného zakolísání, kde žijeme pouze ve štěstí, radosti a na vlně úspěchu. Nikdo a nic nám nezkazí náladu a nic se nám nikdy nestane.

Asi neznám člověka, který by žil takovým životem. Otázkou je, jak dlouho by nás to bavilo. Někteří by mi teď určitě odpověděli, že by je to bavilo pořád.

K čemu nám je negativní zkušenost?

Podívejme se na to takhle. Bez tmy bychom nepoznali světlo. Jak tedy bychom věděli, že žijeme v radosti, štěstí, harmonii, dokonalém zdraví, kdyby se občas nevyskytl nějaký „problém“. Jak bychom si pak toho štěstí, radosti a celého bohatství vážili? Pokud nepoznáme i tu druhou stranu mince, tak žijeme životem, který není naplněný. Je jenom na nás, jak to celé uchopíme a co si z toho odneseme.

black-40963_150

Co mohu udělat, když se něco stane

Ve chvíli, kdy se nám stane nějaká nepříjemnost, negativní zkušenost, tak záleží pouze na nás, jak k ní přistoupíme. Máme několik možností:

  1. budeme vystresovaní a začneme se obviňovat
  2. budeme naštvaní a budeme obviňovat všechny okolo
  3. budeme vytočení a začneme hledat, proč zrovna mě
  4. možná se v první chvíli naštveme, ale vzápětí to hodíme za hlavu a budeme za tím hledat to pozitivní, co nám to přineslo + odpustíme tomu dotyčnému, že nám to udělal (pokud za to může třetí osoba)

Všechny možnosti a možná jich je i víc jsou velmi časté. Čtvrtá možnost už tak častá nebývá, protože ta už chce hodně velký osobní pokrok a kontrolu nad svým životem.

Učme se od těch nejlepších

Pokud se podíváme na ty nejbohatší lidi světa, tak věřte, že i oni mají ve svém životě spoustu pádů a někdy i hodně velkých a bolestných. To, co je odlišuje od všech ostatních, neúspěšných lidí je to, že použili bod 4. Možná chvilku byli naštvaní, lítostivý, ale nikdy nebyli poraženi, protože vědí, že si z této lekce mají něco odnést a využít ji ve svůj prospěch. Jejich velkou devizou je se postavit, oprášit se a jít znovu za svým cílem. Minulost nechávají za sebou s tím rozdílem, že využijí všech informací, které si z ní měli vzít.

S úsměvem to jde vždy lépe

Takže, pokud se vám někdy stane, že upadnete na silnici před lidmi, tak prostě vstaňte, posbírejte vše, co vám upadlo a s úsměvem pokračujte (pozor, někdy dojde ke zranění a bolí to, a i tak odejděte s úsměvem).

Je na vás někdo hrubý, servírka je nevlídná? Pak má asi nějaký problém a s vámi to nemá nic společného. Oplaťte těmto lidem jejich nevlídnost úsměvem a hezkým slovem. Uvidíte tu změnu v jejich i ve vašem životě.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.