Ženy ženám, aneb jak jsem se vydala do neznáma

V jednom ze svých článků jsem vás informovala, že se chci stát ženou. Mohu vám říct, že to není žádná sranda. Ale čím víc do toho jdu, tím víc mě to baví.

Takže, co se stalo?

Před nedávnem mi přišel mail ohledně summitu Ženy ženám life v Brně. Lístek stál cca 1 500,- a já bez přemýšlení ho objednala a zaplatila.

Co to dělám?

To byla moje otázka, která následovala po zaplacení. Nejsou to vyhozené peníze? Představa, že sama pojedu do Brna a sama se vydám mezi hafo ženských byla nepředstavitelná. Ale co, to dám. Chci změnu, chci, tak se není čeho bát.

Čím víc se blížil termín akce, tím víc jsem si říkala. Mám tam opravdu jet? A věřte, že i při představě, že musím ve 4:40 vstávat, jsem se do Brna skutečně vydala.

Den D začíná ve 4:40 ráno.

Budík zvoní a já se tajně vykrádám z postele, abych nevzbudila syna. Rychle se umýt, obléct a dobalit zbylé věci. Protože se jednalo o akci v divadle, tak jsem si musela dokoupit oblečení. Chtěla jsem kalhoty a odešla jsem s koktejlkami. No víc už ženské to nemohlo být. (Jenom ta představa – šaty, punčochy a podpatky. Po 2,5 letech nepředstavitelné a co chudáčci moje nohy…)

Přemísťuji se do Prahy na autobus. Cesta utíká výborně a přijíždím včas. Poohlížím se po snídani, ale jaké překvapení, že před 6 ranní na autobusáku nic není. Takže o hladu. Autobus jede na čas a díky Bohu můžu sledovat video podle vlastní volby. Děkuji Student agency za jejich komfort.

Vyjíždíme a zapínám film Karlík a továrna na čokoládu. Místo spánku sleduji super film, který se hodí k mé práci. Fakt jsem okouzlená. Přijíždíme s předstihem a já zjišťuji, že moje spolucestující míří taky na akci a ještě celou dobu sleduje videa Davida Kirše v EAP, kterou jsme si letos také zakoupili.

Zajímalo by mne, jestli Brno někdy zažilo takový babinec na jednou místě. Ten pocit, který při registraci mám je šílený.

Co tu dělám, chci to?

Ano chci to, tohle prostě zvládnu. Rychlé převléknutí na záchodech, hození věcí do šatny a jdeme na kávu. A už to začíná. Jsou zde ženy, které vypadají nádherně a sebevědomě, a pak tu jsou takové, které vypadají jako šedé myšky. Spíše se straní. Ale přijely. Super.

Začíná představení.

Paní uvaděčka Simona vysvětluje, že bychom si měly různě přesedávat, abychom dění pozorovaly z různých úhlů. Jo to se mi líbí, to zní zajímavě.

40 minutové bloky střídají 15 minutové pauzy, kdy plníme zadané úkoly a je to fakt bomba. Mám skvělý pocit. Ta energie je fakt super a hlavně se mi líbí, že vám někdo, o kom si každý myslí, že musí být dokonalý, řekne, že není dokonalý. Prostě jsem člověk a mám své chyby a nezpracované věci. Paní Simona dokonce ukáže, že má stahovací prádlo. No a co!!!

Témata, která se zde rozebírala, jsou:

 • menstruace a její vliv na naše chování
  • super, tak v jedné ženě jsou vlastně 4, a když se to fakt vychytá, tak můžeme být mnohem výkonnější, než jsme byly do teď
  • proto jsem si koupila knihu Cyklická žena, protože tady je to skvěle popsané a světe div se, fakt to funguje
 • sexualita ve dlouhodobých vztazích
  • tak to byl mazec, ale něco s tím uděláme
 • strach, jeho formy a proč ho máme
 • porod
  • první téma, které ve mně vyvolalo pocit smutku nad tím, že místo, abych si porod pořádně užila, tak vzal naprosto jiný směr
 • emoce a jejich vliv na nás
  • konečně uvědomění jak na tom jsem
 • chování muž a žena – proč těm chlapům sakra nerozumíme a naopak
  • díky za to, protože jsem přesně pochopila jak na svého muže
  • a ještě jsem pochopila, že my ženský prostě kámošky potřebujeme
 • a další

Můžu vám říct, že program byl nabytý, ale prostě super. Ničeho nelituju, a když bude další příležitost, tak jedu znovu.

Dokonce jsem měla možnost si popovídat s úžasnými ženami, které jsem zde potkala. Některé mne inspirovaly a některé jsem prostě vyslechla. Díky za tuto možnost.

Co říct závěrem?

Cesta zpátky byla příjemně strávená u sledování videa a vedle krásného, příjemného mladého muže (asi proto jsem musela prošvihnout svůj dopředu koupený lístek a tak koupit další). Doma jsem byla kolem 10 hodiny večerní a fakt mi bylo dobře.

Pomalu se do toho dostávám a chci si to rozhodně užívat.

Milé ženy, užívejte si toho být ženami. 

A pro vás muže mám jednu dobrou zprávu.

Chcete návod na svou partnerku? Pořiďte sobě i jí knihu Cyklická žena, protože tak zjistíte, s kým zrovna hovoříte. Hlavně tím dosáhnete víc, než když pojedete ve starém programu. Udělejte restart vaší ženy a nahrajte nový program. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.