Věčně hledám štěstí

Co je štěstí? Muška jenom zlatá….

Snad každý zná scénu z filmu Škola základ života. A je opravdu štěstí muška nebo je to jinak?

Co je pro vás štěstí?

Z mého pohledu je štěstí každá minuta, kterou žiji. Je to vnitřní nastavení a je to moje rozhodnutí.

Velmi často jsem šla za štěstím, a když přišla ta chvíle, tak ano, v ten okamžik přišlo veliké štěstí, ale během nějaké doby vyprchalo.

Proč je to tak?

Pokud jsme si nastavili, že štěstí je až se něco stane, až budeme mít něco, až budeme někým, tak většinu našeho života budeme žít v neštěstí. To je protiklad štěstí. Ale pokud si řekneme, že už nebudeme čekat na ažpaky, ale budeme šťastni právě v tuto chvíli, tak najednou se vše kolem nás změní.

Je to jednoduché?

No, to je otázka. Pokud se rozhodneme, že to bude složité, tak to tak bude, ale pokud to začneme brát vážně a nastavíme se do módu, že je to jednoduché, tak věřte, že to půjde. Možná se občas stane, že to nebude 100%, ale věřte, že postupem času to zvládnete a pak už to bude součástí vás.

Co když to sám/sama nezvládnu?

Pokud se nám zdá, že potřebujeme pomoc, nechceme na to být sami, tak pak doporučuji najít si parťáka, který ví, jak na to.

Být na něco sám/sama je namáhavé, ale ve 2 se to lépe táhne. Tak co takhle to vyzkoušet, najít někoho, kdo s tím má zkušenosti a chytit svůj život do vlastních rukou. Je to jenom na nás a vše potřebné máme k dispozici.

Zkuste jeden den žít v přítomnosti, v té chvíli, která právě probíhá, a zažijte pocit štěstí, který z toho plyne…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.