Vděčnost

Dnes mám velkou potřebu vám napsat o vděčnosti.

Hodně lidí na ni zapomíná, někteří si dokonce klepou na čelo – komu jako mám být vděčný a ti, kteří již vědí, jí praktikují.

 

Víte, k čemu je vděčnost dobrá?

Vděčnost je základním kamenem úspěchu. Je to velmi silná hnací síla, která říká, mám víru a chci vše, po čem toužím. Ve chvíli, kdy máte svou vizi a chcete jí podpořit, tak vděčnost je první s čím byste měli začít.

Komu být vděčný?

Někteří klienti se mě ptají. A komu mám být jako vděčný? No, když na to přijde, tak je to „jedno“, není potřeba říkat Milý …. jsem ti vděčný/á za ….. . Když na to přijde tak můžeme být vděčni Vesmíru, Universu, Bohu, věčné energii atd.… Je na každém v co věří (i ateista v něco věří). Takže zkuste přestat přemýšlet nad tím, komu být vděčný/á a prostě jenom buďte.

Jak to mám praktikovat?

Je na vás, jakou si zvolíte cestu. Někdo rád píše a jiný rád používá vlastní mysl. Já využívám jak psaný text, tak svou mysl. Mám svůj deníček vděčnosti, kam si zapisuji svoje vděčnosti, ale ten využívám občas. Za to svou mysl používám každý den a každou chvilku. Jsem vlastně neustále vděčná. Stále dokola děkuji za vše, co mám, ale i za to, co chci.

Proč být vděčný tak často?

Ve chvíli, kdy po něčem toužíme, tak se nám může stát, že začneme mít pochyby. Bojíme se, zda to zvládneme, zda toho dosáhneme a další a další obavy, které si jenom dokážeme představit. Vděčnost naopak je silně pozitivní energie, která vysílá naši víru v to, co chceme. Pokud jsme vděčni, tak se nám rychleji dostane vše, po čem toužíme. A druhá strana je o tom, že v tu chvíli nemyslíme na nic negativního a díky tomu se udržujeme v pozitivním rozpoložení, což je důležité pro splnění našich snů.

A jak být vděčný?

Není potřeba za tím hledat žádnou vědu. Stačí si v hlavě opakovat: jsem vděčný/á za ….., dosaďte si vše, co chcete.

Já jsem vděčná za vás, své čtenáře, za svůj život, za lásku, radost, manžela, syna a další a další věci. Věřte, že je toho spousta. Jsem dokonce vděčná i za věci, které ještě v tuto chvíli nemám, ale chci je. Ať už je to k mému poslání, rodině, duchovnu, materiálním věcem, tak třeba i vůči sama sobě.

Vyzkoušejte to alespoň týden a uvidíte, jaké věci se vám začnou dít v životě. 🙂

4 komentáře: „Vděčnost

  1. Ahoj, k textu o vděčnosti bych rád připojil vl. zkušenost – síla určitých vět, děkuji za… má tendenci slábnout pokud se používá denodenně ve stejném znění. Osvědčilo se mi nedělat si z vděčnosti cvičební program, ale být kreativní a každý den se „zevnitř sebe“ nechat překvapit něčím novým. Často pak člověk taky dojde k tomu, že to o čem včera prohlašoval že je za to vděčný už dneska tak docela neplatí, protože ta dnešní formulace to vystihuje daleko lépe.

    1. Ahoj, to máš naprostou pravdu. Každý den je něco nového za co jsme vděčni a jak píšeš, tak to přichází zevnitř. Akorát někdy je potřeba vůbec začít a je to jako se vším. Nejde hned vše najednou, tak se začíná malými krůčky, třeba tak, že se používá pořád to stejné, ale jakmile se dostaneme do „Vesmírného proudu“ a navážeme vůbec kontakt se svým nitrem, tak pak už necháváme konat své srdce. 😉 Snad jsem to napsala dost pochopitelně a srozumitelně. 🙂
      Ještě moc děkuji za tak podnětný komentář. S láskou KLára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.