Vánoce se blíží

Miluji Vánoce. Jsou to svátky, které mám ze všech nejraději a miluji se procházet po vyzdobených městech, nasávat atmosféru – vůni Vánoc a dokonce i vidět ten shon, který k nim patří. Užívám si vybírání dárků a těším se z toho, že každý dárek potěší svého majitele.

 

Bohužel, něco se změnilo…

Letos v listopadu jsem si uvědomila jednu strašnou věc. A to je, že již 2 roky po sobě jsem v sobě necítila ducha Vánoc a neprožívala jsem je tak, jak jsem byla zvyklá. Prostě v pohodě, báječné náladě a spokojeně. Ba co víc. Zjistila jsem, že mi vánoční dny přijdou jako každý jiný den.

Jak je tohle možné?

Odpověď se nejprve zdála jednoduchá. Prostě jsem to chtěla svést na stres, ale při delším přemýšlení jsem zjistila něco jiného.

Tento týden (14. 11. 2013) jsem jela k lékaři a byla jsem velmi překvapená, že v jedné vesnici již mají vánoční výzdobu. Byla jsem až znechucena, protože tohle neskutečné předbíhání všechno maří. Ničí ducha Vánoc a nedovolí nám, abychom nasáli tu báječnou atmosféru a náladu.

Vždyť se na to podívejme. Už od začátku října nás obchody masírují prodejem vánočních čokolád, balíčků a jsou vyzdobené, jako kdyby Vánoce byly za dveřmi. Co je to za demagogii, která nám ničí možnost se dostat do správné atmosféry ve správný čas?

Když jsem tuhle nakupovala v jednom pražském obchodním centru, tak venku již byl vánoční stromek a celé to tam krásně zářilo. V jiných centrech jsou stromy dokonce už i vevnitř. Řekněte sami, je to normální?

NE, NENÍ!!!!

Tím, že nás obchodníci masírují už od října, tak dochází k negativnímu dopadu na atmosféru celých Vánoc. Většina z nás se dostává do zbytečného stresu, aby všechno stihli, někteří dokonce do stresu z finanční situace a málokdo se začíná těšit. Zároveň díky předběhnuté době se nabažíme pohledem na vyzdobené okolí až moc dopředu a na Vánoce nám už nezbude žádná energie. A to jen díky tomu, že obchodníci chtějí zvýšit tržby.

christmas-157222_150

Jak mohu zachránit Vánoce?

To je otázka, na kterou zatím neznám odpověď. Chci si užívat Vánoce, chci cítit tu vůni a energii s nimi spojenou, ale nevím jak. Přestat chodit nakupovat? To není řešení. Protože s výzdobou začínají už i vesnice a města.

Odpověď zatím neznám, ale věřím, že brzy přijde a já znovu prožiji Vánoce jako dřív. 🙂

PS: Samozřejmě, že to je o mém nastavení. Pokud si chci nechat vzít energii Vánoc, tak to bude obyčejný den, jako každý jiný. Když ale je budu chtít prožít pohádkově, tak to tak také bude….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.