Svět bez hranic

Nenápadná kniha, která vás ohromí svým obsahem.

booklet knihy Svět bez hranic

Knihou nás provází Joe Vitale, který nám představuje Dr. Ihaleakalá Hew Len, Ph.D. a jím používanou havajskou očistnou metodu Ho’oponopono.

Dr. Hew Len je havajský psycholog, terapeut, mistr, který dokázal vyléčit celé oddělení psychiatrické léčebny těch nejsložitějších případů – psychicky narušené trestance, a to bez nutnosti se s nimi setkat. Tak silná je tato metoda.
Úryvek z knihy a recenze na ní najdete na webu Nakladatelství Čintámani.

Ale vraťme se zpátky ke knize.

Joe nás provází vlastními zkušenostmi s touto metodou a zároveň nás seznamuje s pohledem na „svět“ Dr. Hew Lena.

Zjišťujeme, že vše kolem nás je energie, která cítí. Kde všude se můžeme setkat s negativní energií, kterou je dobré vyčistit, abychom se například v místnostech, autě, domech cítili dobře. Jídlo, které konzumujeme, nám může pomáhat, pokud změníme svůj pohled na ně a vyčistíme jeho energii.

Dr. Hew Len touto metodou čistí prostory před tím, než se v nich uskuteční jeho semináře. Čistí takto i hotelové pokoje, aby se tam cítil dobře. A i když se jde najíst do fast foodu, tak znovu využije Ho´oponopono, aby mu jídlo dodalo vše potřebné.

Zajímavý pohled na život

Je to velmi zajímavý pohled na náš život, protože je zde velmi dobře ukázaný pohled na to, že vlastně ve chvíli, kdy čistíme sami sebe, tak pomáháme i ostatním. Abych to vysvětlila. Pokud máme s nějakou osobou problém, tak tento problém musíme nejprve odstranit/rozpustit u sebe. Pak i druhá osoba pro nás bude v pohodě.

V knize najdete jeden z nejzajímavějších příkladů a to situaci, kdy Dr. Hew Len dokázal vyléčit velmi vážné případy psychicky narušených trestanců. Na oddělení psychiatrické léčebny, kde působil, se personál měnil velmi často, protože pacienti zde byli ti nejhorší z celé havaje a málokdo, zde vydržel pracovat dlouhodobě. Díky metodě Ho´oponopono se Dr. Hew Lenovi podařilo tyto pacienty vyléčit a to bez nutnosti se s nimi setkat. Pracoval s každým zvlášť, ale stačilo mu na to procházet záznamy každého pacienta. Po celou dobu pracoval sám na sobě a díky tomu se začali uzdravovat.

Joe Vitale a Dr. Hew Len nás vedou k tomu, abychom přijmuli zodpovědnost za svůj život, za to, co se nám děje. Vše co se nám děje je pouze naše projekce, kterou můžeme změnit, ale jenom ve chvíli, kdy uznáme, že problém není nikde okolo, ale v nás.

Nejjednodušší očistná technika

Kniha nám dá ten nejjednodušší návod na očistnou techniku, která se v Ho´oponopono využívá a můžeme ji použít úplně všichni. Jsou to nádherná, ale velmi silná 4 slova:

  • miluji tě
  • prosím odpust mi
  • omlouvám se
  • děkuji ti

Chcete-li na sobě pracovat kdykoliv si vzpomenete, tak toto je jedna z cest, kterou se můžete vydat. Ale pozor, nenajdete zde návod, jak změnit někoho ve vašem okolí.

Hlavní myšlenka této knihy je milovat sám sebe a měnit se zevnitř.

 

Knihu vydalo Nakladatelství Čintámani, jejichž cílem je vydávat knihy, které čtenáře obohatí po všech stránkách.
Tato kniha je k dostání v eshopu nakladatelství, kde mimo jiné najdete i další zajímavé tituly.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.