Štěstí na dosah

Film, který mne velice zasáhl a ráda si jej často pouštím.

Je podle skutečné události, což dává příběhu mnohem silnější energii. To, že se můžeme podívat na něco, co se skutečně odehrálo, má velkou dávku motivace k odhodlání pro změny v našem životě.

 

Někteří klienti, kterým jsem film doporučila, byli velmi frustrovaní a nenašli na něm nic pozitivního. Díky tomu mého manžela napadlo, že bych mohla udělat jeho krátký rozbor pro vás, co se na tento film chystáte podívat nebo jste již měli možnost jej vidět.

Film popisuje příběh Christophera Gardnera, muže, podnikatele, otce, manžela, který není úspěšný, ale ví naprosto jasně, že chce být tím nejlepším otcem svému synovi. Nachází se ve velmi špatné situaci, kdy se mu nedaří prodat přístroje, kterými se zabývá, manželka jej opouští kvůli tíživé finanční situaci a dokonce musí opustit dům, ve kterém žije.

Je však plně rozhodnut se postarat o svého syna, kterého rozhodně chce mít u sebe. Náhodou se dostane na místo, kde vidí samé spokojené lidi kolem sebe. Všichni se usmívají a vypadají šťastně. Nemá strach oslovit jednoho z nich, který má velmi luxusní auto, aby zjistil, jak se mu to podařilo. Díky tomu se dozvídá o makléřské profesi.

V tu chvíli se v něm zrodí touha po tom být také úspěšný, šťastný a bohatý. Pozice makléře jej osloví a touží se jím stát.

Tady se děj láme a nastává naprosté zhoršení situace. Málo kdo si dokáže představit jaké to je být s malým dítětem úplně na ulici bez prostředků a přesto se z této situace dostat.

Jak se na tento film dívat a co v něm hledat?

Je zde vidět, tenký most, na kterém hlavní hrdina stojí, když se rozhoduje, zda podstoupit 6 měsíční trénink, který je zdarma, bez jakéhokoliv platu a na konci bude vybrán pouze jeden jediný člověk. Ví, že je bez prostředků, má malého syna, ale zároveň velkou touhu být makléřem.

Nádherně je ukázáno, že i muž je velmi zranitelný, pláče, ale zároveň jde za svým cílem. Má velké odhodlání, i po neúspěších se znovu postaví a jde dál.

Odpoutejte se od toho, že Chris skončí s dítětem na ulici, protože to není podstatné. To, co je opravdu podstatné a co v tomto filmu máte hledat je: odhodlání, víra, vděčnost, pokora, touha jít za svým snem i přes nepřízeň osudu. To, jak se Chris vydal po své cestě.

Hlavní hrdina je ztvárněn úžasným Willem Smithem. Jeho herecký výkon je naprosto odzbrojující. Smekám před tímto hercem.

Závěrem bych chtěla říct:

Velmi často lpíme na věcech, bojíme se, že o něco přijdeme a budeme na dně. Jde ale o to, že pokud přestaneme lpět na materiálních věcech, pokud překonáme svůj strach a najdeme v sobě sílu jít za svým snem, tak naše úspěšnost bude 100%.  Zároveň odpoutání od toho, co si o nás myslí druzí, že chybovat je lidské a hlavně se poučit z našich předchozích chyb je právě ta cesta, která nás dovede za svým snem.

Známe ale svůj sen? Víme, po čem toužíme?

Žít tady a teď, bez zbytečné zátěže minulosti a od přemýšlení nad budoucností nám život velmi zjednoduší.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.