Skvělý zážitek v podobě cukrárny

Potkali jste už cukrárnu, kde jste si řekli, „Tak tohle je vynikající a nezapomenutelný zážitek?“ Já ano!!!

 

Pravda, v předchozím článku jsem psala o cukru a jeho negativním dopadu na zdraví, ale na druhou stranu jsem také řekla, že omezím sladké. A to stále dodržuji.

Nicméně, dnes mám narozeniny a tak si dortík dovolit můžu, kór něco tak báječného a lehkého jako v Cake Art Matúše a Denisy na náměstí Míru na Mělníku.

Cake Art Mělník

Byla to ohromná náhoda, že jsme se tam dostali, protože jsme měli naplánováno, že se stavíme v jiné cukrárně, ale světe div se, před 14 dny zde otevřeli Cake Art a skutečně se jedná o umění.

Představte si, že vejdete do příjemně, decentně laděného interiéru, kde jsou 2 vitríny. Jedna je klasický chladicí box s krásně zdobenými dorty a druhá je mrazící, kde najdete také krásně nazdobené dorty.

Pan cukrář, který zrovna nese nový dort, vám začne představovat svůj sortiment, protože se zmíníte, že tam jste poprvé. Je oblečen do firemního, čistého rondonu a říká: „Zde najdete lehké, tvarohové dorty, dále brownies, panna cottu, dort s pravým marcipánem z mandlí (to se slyší velmi málo), cheescake a další báječné záležitosti.

V mrazící vitríně najdete dorty se zmrzlinou = celé zmrazené dorty.“

Prostě jako v pohádce. Zároveň vám popřeje příjemný zážitek a odchází do své výrobny.

Zkouška dortů…

Žádám manžela, aby mi vybral dort, protože já se zatím věnuji našemu synovi. Vybral mi tvarohový dort s broskví a sobě mražený hruškový dort.

Balada pro chuťové smysly. Tvarohový dort byl naprosto dokonalý – nízký korpus na něm hodně nadýchaného tvarohu s broskvemi, okolo cukrářské piškoty vlastní výroby a úplně navrchu broskve s trochou želatiny. Opravdu mňamka, která není přeslazená.

Zmrzlinový dort něco obdobného, ale tmavý korpus, mezi sebou zmrzlina a navrchu hruška. Ochutnala jsem, i když v zimě zmrzlinu moc nemusím – přeci jenom je venku dost zima, ale ten zážitek za to stál. Manžel byl nadšen a zároveň přemýšlel o tom, jak zmrzlý dort přepravit domů nedej Bože 100 km na návštěvu.

Hned jsme vymýšleli, koho sem pozveme, protože se musíme podělit o tento zážitek. Jakmile bude příležitost, tak se sem rádi vrátíme a věřte, že příležitost se určitě najde.

Pokud bych to měla shrnout:

Ano, omezme cukr v běžném, každodenním životě a udělejme si raději radost takovým zážitkem, jaký jsme měli my v Cake Art na Mělníku, protože to stojí za to a budete na něj rádi vzpomínat.

Na sušenku z krámu si za hodinu ani nevzpomenete.

1 komentář: „Skvělý zážitek v podobě cukrárny

  1. Protože jsme se do cukrárny několikrát vrátili, tak musím bohužel konstatovat, že se zde nesetkáváme s příjemnou obsluhou. Velice mě to mrzí, protože dorty mají vynikající, ale když se na vás někdo dívá s tím, že jej obtěžujete a úsměv je mu cizí, tak je to smutné. Tak to jenom dodatečná informace k mému článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.