Seznamte se, Joe Vitale

Narodil se 29. prosince 1953 v americkém Ohiu. Pochází z velmi chudé rodiny. Pracoval na železnici jako dělník, těžce každý den i o víkendech po dobu 5 let.

Chtěl se stát známým spisovatelem. Proto si našetřil peníze a jednoho dne si sbalil bágl s věcmi a odcestoval autobusem do Dallasu. Cesta trvala dlouhé 3 dny. Po pár chvílích v Dallasu ale zjistil, že je zde úplně ztracený. Že ho malé Ohio nenaučilo životu a nástrahám velkoměsta.

Nicméně stále chtěl být spisovatelem.joe vitale

V té době velké ropné společnosti stavěli ropné stanice na Aljašce a nabízeli vysoké výdělky pro ty, kteří tam chtěli pracovat.

Joa napadlo, i když tohle není to, co chce dělat (nechtěl odejít do cizí země), že je to ohromná příležitost jak vydělat peníze a díky tomu psát a stát se spisovatelem.  Byla to úžasná šance a strategie.

Odpověděl na inzerát v novinách, který sliboval, že mu zajistí toto pracovní místo. Zašel do jejich agentury a složil zde všechny své našetřené peníze $ 1,000 za slib obchodníka, že do týdne nebo dvou odcestuje. Asi si každý dokáže představit, co se stalo. Přišel o všechny své peníze a zároveň žádnou práci nedostal. Společnost vybrala peníze od důvěřivých lidí a přestala fungovat.

Joe byl opuštěný, sám, zlomený, daleko od domova, ale zároveň natolik hrdý, než aby se vrátil domů, jako poražený.

Zůstal tedy v Dallasu bez jediného prostředku, bez práce a bydlení. Přespával u kostela, pošty a na zastávkách autobusu.  Byla to hodně těžká situace, kterou si málokdo umí představit. Bylo to pro něho velice nepříjemné.

K jaké došlo změně, že se s Joa stal tak úspěšný spisovatel, motivátor, kouč, obchodník a vůbec populární člověk?

Joe měl svou vizi – stát se úspěšným spisovatelem a ta jej motivovala k tomu, aby se ze své těžké situace dostal.

Jak to udělal?

Z ulice se dostal tím, že na sobě začal pravidelně pracovat. Četl motivační knihy, každý den udělal krok, který je přibližoval k jeho snu, bral jakoukoliv práci, kterou našel, ale vždycky, vždycky, vždycky se záměrem své vize – stát se autorem motivačních knih, které budou pomáhat lidem ke štěstí a spokojenosti. Věděl, proč to dělá a to jej motivovalo k činnosti. Díky této situaci vytvořil Sedm kroků, o kterých se s námi dělí ve své knize Attrract money now.

Po nějaké době zjistil, že se na své cestě neposouvá dál. Za peníze, které pomalu vydělával, zašel na seminář, kde se mu otevřely oči, a dověděl se, proč se zastavil a proč se neposouvá dál. Zjistil, že pokud bude na vše sám, bez pomoci, tak nebude mít šanci naplnit svou vizi.

Myslel si, že požádat o pomoc je projevem slabošství.

Ale každému dělá dobře, když může pomoct ostatním. Mám pravdu? A i my sami potřebujeme pomoc ostatních, kteří nás mohou inspirovat a posunout dál.

Proto Joe začal vyhledávat pomoc od lidí, kteří byli dál než on. Proto dodnes pracuje s poradci, kouči, mentory nebo jak chcete nazvat člověka, který vás může posunout dál.

A jak je na tom Joe dnes?

Je z něj uznávaný spisovatel, kouč, hypnomarketér, online marketér, milionář a velmi šťastný a spokojený člověk. Hodina s ním před 4 lety stála neuvěřitelných $ 5,000.

Možná jej znáte z filmu Tajemství (The Secret), The Opus, Skok a další.

Napsal mnoho knih a některé z nich byly přeloženy do češtiny jako například: Síla přitažlivosti, Klíč, Svět bez hranic, Sedm ztracených tajemství úspěchu

Vytvořil mnoho produktů, kterými pomáhá ostatním, jako například: www.miraclescoaching.com; thesecrettoattractingmoney.com; www.hypnoticwritingwizard.com; www.mrfire.com.

Joe byl člověk, který mne velmi zaujal a inspiroval už ve filmu Tajemství, ve kterém jsem ho viděla poprvé.

Jsem mu vděčná a děkuji mu, že nás může inspirovat.

 

1 komentář: „Seznamte se, Joe Vitale

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.