Robert E. Detzler

je americký pastor, který roku 1989 opustil kostel a začal se naplno věnovat metodě SRT, jejíž je zakladatelem. V současné době mu je něco málo přes 80 let a žije ve Washingtonu v USA.

V roce 1985 se od manželů Cameronových naučil základy metody nazývané Response Therapy (RT) a s nimi tuto metodu dále rozvíjel.

Společně kladli otázky své podvědomé mysli týkající se bloků, které nám brání ve šťastném a naplněném životě. Základy metody RT můžeme hledat v kineziologii a v hypnoterapii – viz kniha Klinická hypnoterapie od autorů Davise Cheeka a Leslie LeCrona – zde je uvedeno, že kyvadlo je speciální nástroj, který může být použit pro ideomotorické odpovědi i bez hypnózy.

Pan Detzler metodu RT rozšířil o tabulky ve tvaru vějířů, kde se hledají veškeré bloky, traumata, prokletí atd. Sepsal přesný návod, jak tabulky používat a čistit veškeré bloky, které máme v našem podvědomí. Podrobně popsal, jak blokujeme svoje spojení s Bohem, Universem, se Vším (záleží na každém, co se mu líbí) i fyzický, emocionální,  materiální, duchovní blahobyt.

Zhruba od roku 1989 se věnuje pouze metodě RT a díky rozšíření o duchovní část je nyní jeho metoda nazývána Spiritual Response Therapy (SRT). Dodnes tuto metodu zlepšuje a rozvíjí, ale již není aktivně zapojený do asociace SRT, protože dosáhl požehnaného věku.

2 komentáře: „Robert E. Detzler

  1. Právě jsem se se zpožděním dozvěděla velmi smutnou zprávu, že Robert E. Detzler 2. 4. 2013 zemřel. Jsem velmi vděčná za jeho činnost, za to, že vymyslel SRT a rozšířil jej dál. Děkuji….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.