Reference Kláry Mencl

Příběhy našich klientů

Jak pomáhá vědomá změna a metoda SRT

 

Katka, Praha

Klaru poznam pomerne dlho, este z obdobia kedy sa nevenovala metode SRT a preto som nevahala, po tom co mi vysvetlila ako tato metoda funguje, sa na nu obratit a poziadat ju o pomoc pre nasu holcicku, ktorej az extremne vadili a rusili ju i prirodzene zvuky z ulice.
Vravela som si, ze ublizit jej to nemoze a ak jej to pomoze, tak to bude fajn. Na moje mile prekvapenie tozabralo okamzite a potvrdenim toho bola i nezavisla reakcia dvoch clenov z rodiny, ktori si vsimli, ze sa situacia zlepsila a pritom netusili, ze sme to riesili s Klarou.

Po tejto skusenosti som sa na Klaru obratila s nadejou i druhy krat po tom co sme sa rozhodli pre druhe dieta a napriek tomu, ze vsetky testy boli ok, sa nedarilo. V rovnajky cas bola so mnou za Klarou i moja znama s podobnym problemom. Mozno to znie neuveritelne, ale po par mesiacoch od navstevy u Klari sme si oznamovali krasnu novinu a dnes uz mame skoro dvojrocne zdrave holcicky.

Tymto by som chcela Klare este raz podakovat za to co robi a ak vahate ci sa ku Klare objenat, tak za pokus to urcite stoji….budete milo prekvapeni.

Klari, diky moc!
Katka

 

Jana, Turnov

S manželem jsme absolvovali víkendový pobyt v rekreačním středisku Palda. Přišli jsme kvůli totální manželské krizi, se kterou jsme si nevěděli rady. Oba jsme chtěli to změnit, ale přes veškerou vůli a energii, kterou jsme do realizace změny vkládali, to prostě pořád nešlo. Zkoušela jsem metodu transformace, regresi, rodinné konstelace… Žádná změna. Z manželské poradny nás vyhodili, protože jsme podle nich nevyvinuli dostatečnou snahu na záchranu vztahu. Prostě vše marné. A najednou manžel přišel s nápadem víkendového pobytu u Kláry. Jen mi prolétlo hlavou „Taková mladá holka mi bude radit, jak mám fungovat ve vztahu, jak mám vychovávat děti? No to určitě!“ Jenže po pár úvodních slovech ke mně proniknul Klářin pozitivismus a s naprostou důvěrou jsem jí otevřela všechny své nejniternější pocity. Bylo strašně příjemné cítit, že mě někdo chápe, že mi chce pomoct, ale hlavně, že ví jak na to.
Následoval intenzivní program práce na sobě – přednáška, testy, praktické úkoly, ale také (a to hlavně) metoda SRT. Nebýt odblokování destrukční zlé energie, kterou jsem si vlivem různých životních okolností s sebou nesla, nikdy bych se ve svém vztahu nepohnula. Naopak, byla bych ho schopná nevědomky zahubit. Ale po použití metody SRT jsem si připadala, jako že jsem se právě probudila, nebo spíš, jakoby ze mě byl sejmut černý závoj prokletí a já se mohla znovu podívat na svět po tak dlouhé době nevědomí, jako znovuzrozená.
Klára nám vytvořila „program na tělo“. Protože ona přesně ví, vidí a cítí, kde je jádro problému. Během jediného víkendu se nám díky ní podařilo začít náš vztah znovu, od začátku. Přála bych všem zažít ten úžasný pocit procitnutí. Je to něco neuvěřitelného.

Díky, Kláro, jsem ráda, že Tě mám.

 

Ing. Tomáš Havrda

“Klára mi pomohla svým poradenstvím zlepšit kvalitu mého života.
Byl jsem se svým životem nespokojený, vyzkoušel jsem leccos a nepomáhalo nic. Po několika konzultacích s Klárou se začaly dít v mém životě výrazné změny nejen v mém okolí ale i uvnitř. Pokud si nevíte rady a chcete zlepšit kvalitu svého života, kontaktujte Kláru :-)”

 

Nikola, Praha

Je mi 20 let a na Základní škole jsem zažila šikanu . Nebylo to pro mě moc příjemné, přestala jsem díky tomu důvěřovat lidem a neměla jsem téměř žádné sebevědomí. Stranila jsem se lidí, nejraději jsem trávila čas sama doma.

Potom, co jsem se sesypala u maturitní zkoušky, kterou jsem neudělala, jsem věděla, že potřebuji se sebou něco udělat, tak jsem se obrátila na Kláru, kterou mi doporučila moje mamka.

Byla jsem na pár sezeních, kterým jsem ze začátku moc nevěřila, ale postupem času mi docházelo, žepovídání s Klárou, vrácení se do minulosti, pochopení toho všeho, co se mi dělo a rozebrání všech mých problémů mi dodalo sebevědomí a začala jsem se sebou něco dělat, abych se cítila lépe.

Okolí říká, že jsem se výrazně změnila k lepšímu, jsem více upovídaná, nestydím se říct svůj názor, i když není kladný, což jsem dříve nedokázala, vše jsem si nechávala pro sebe.

Teď mě čekají zkoušky, jak z autoškoly tak maturitní. A já pevně věřím, že to všechno zvládnu a to díky Kláře, která mi pomohla tohle všechno překonat a dostat mě, tam kde jsem teď.

PS. Nikola má dnes řidičák a maturitu zvládla skvěle.

 

Renata, Praha

Dobrý večer milá Klárko,

konečně nastal čas, kdy mám na dopis Vám chvíli, ve které snad nejlépe vyjádřím, jak to všechno cítím.
Musím Vám napsat, že jsem doteď vůbec nezapomněla na ten pocit návratu sebevědomí. Jsem za to velmi ráda a pořád to vnímám jako velkou úžasnost, která ke mně přišla.

A tak i po té době mohu popsat, že to bylo, jako když mě někdo vytáhne z tuhého bahna. Nebo spíš z nějakého rašeliniště, ve kterém jsem byla zapadlá a sama jsem nebyla schopná se z něj dostat. A tak moje komunikace se světem byla o to velmi ztížená a stála mě mnohem více sil.

Ovšem PAK to začalo být o tolik jednodušší a snazší!

Jako když se naplním něčím dobrým, co mi umožňuje od té doby dorozumět se se světem a dokonce sama se sebou lehčeji a s větším potěšením. Dosavadní pro mě klišé jako „vážit si sebe sama“ a „mít se ráda“ najednou dostala smysl a vyplnila se, přestala být prázdná a bezvýznamná. Neuvěřitelné. Díky za to.

Se vztahy to bylo složitější.

To už nebyla taková „černobílá“ záležitost. Zpětně to mohu popsat asi tak, že mé vztahy, tak jak byly, byly asi jako zacuchané vlasy. Sice vedly odněkud někam, ale cuchaly se mezi sebou, chytaly na sebe prach a kdejakou špínu, která ani nešla normálně vyčesat.

PAK ovšem jsem měla pocit, že jsou sice narovnány, vyčištěny, ale já si na to musím zvyknout, já to musím přijmout. Nebylo to jako mávnutím proutku (jako u sebevědomí). Tady to chtělo určitý čas, který když se postupně vyplnil, tak jako bych si teprve uvědomila tu pozitivní změnu.

Moc zajímavé.

Renata, Praha

 

Jana, Praha

S Klárou Mencl jsem, se setkala v komunitě ICA a naprosto jsem netušila jak mi setkaní s touto energickou a pozitivně myslící zónou změní život.

Klára prezentovala metodu SRT jako oblast, která může změnit zásadním způsobem váš život.

Zprvu to vypadá velmi nehmatatelně až esotericky, ale kdo nevyzkouší, nemůže soudit. A tak já jako žena, která je ochotná vyzkoušet leccos co by mohlo zkvalitnit můj současný život jsme několik setkání s Klárou a metodou SRT absolvovala.

Čistily jsme oblast financí a práce. Oboje souvisí.

První sezení proběhlo zhruba před 5ti měsíci. Nejprve jsem žádné výrazné změny nepociťovala, ale teď s odstupem času mohu konstatovat, že jsem se především v obou oblastech velmi zklidnila, ustoupil obrovský tlak a strach z nejistoty a dostala jsem se na velmi zajímavý dlouhodobý projekt.

Práce mne naplňuje a baví, finance postupně začínají přitékat.

Setkání s Klárou a metodou SRT mohu jen doporučit. Klára je úžasná žena, která dokáže dobít baterky a naladit pozitivně vaší mysl.

V kombinaci s metodou SRT je úspěch zaručen.

 

Monika, Praha

„Jsem opravdu vděčná, že jsem poznala Kláru, která (teď už to vím) ovlivnila můj život. Naučila mě se na věci dívat jinak, než jsem byla zvyklá a tím pádem se mi otevřela celá šíře možností.

Zprvu mi vše přišlo jasné – buď je to tak nebo opačně – a nic mezitím. Tak, jak jsem přistupovala k sobě, to samé jsem očekávala od ostatních, což bylo opravdu bláhové 🙂

Stálo mě to mnoho úsilí, sebemenší změna myšlení se najednou jeví jako nepřekonatelná, ale to vás nesmí odradit.

Osobně tomu říkám „můj přerod“, jakkoli to zní pompézně, tak je to vlastně úplně přirozené, pokud tedy chcete prožít život, který vám bude dělat radost a ne jen přežívat.

Klára mi byla nehynoucí podporou a pozitivně nabitým zdrojem energie. Za to si jí velmi vážím a děkuji.

Pokud máte pocit, že se vám nedaří v jakékoli oblasti svého života, nikdy není pozdě začít žít život podle vlastních představ.

Věřte mi, já jsem chodící racio s pragmatikem křížené, ale na to si každý musí přijít sám 😉 .“

 

Komentář pro ty, kterým vlastní hlava mnohdy ničí život
napsal Josef z Prahy

Otázka zní, kdo je ta tajemná paní M. Nutno říci, že ta otázka nevisí ve vzduchu tak dlouho, protože jsem se ve svém stavu rozhodl velmi brzy prostě věc zkusit.

Nacházel jsem se ve stavu, který si nakonec musí pojmenovat každý sám, je to dlouhodobá deprese.

Mám za sebou medicínské zásahy, ke kterým jsem se uchýlil, a dobré, jen časem vyhasínající. Zoufalství narůstá a doporučením z blízkých kruhů má být paní M. Vyrostl jsem v prostředí, kde nebylo žádné místo pro tzv. duchaření a navíc jsem technického zaměření – tedy vyrovnat se s něčím takovým je pro mě  skoro nemožné. A u toho jsem zůstal.

Ano, setkal jsem se paní M., nevěděl jsem co mě čeká. Mladá paní s miminkem v ruce, jo, překvapení. Pak krátká přednáška, že duše existují a fungují. Nevšímám si toho, má nedůvěra je vysoká, dále výklad pravidel s fungováním jakéhosi kolébajícího se zavěšeného kamínku. Nenechávám se vyvést z míry, skoro ničemu nevěřím a zároveň se cítím, tak jako obvykle, zle. Neodcházím, sedím a začíná tzv. čištění – podle stanovených pravidel, která existují, ale pracovat s nimi umí jen někteří lidé.

Jednou ze základních věcí je komunikace, je třeba abych o sobě řekl pár zásadních věcí, co mi asi nejvíc ničí život. Paní M. se musí něčeho chytit a navázat se na mou psychiku, tedy psychiku klienta. Zatímco paní M. pracuje s mým podvědomím, vědomím, duší, zůstávám v přesvědčení, že duše nejsou a duchařinu neberu.

Skončila kůra, neboli hodina, byl jsem unaven – překvapení, po dvou dnech zcela vnímatelná úleva, vše v trochu světlejších barvách.

Setkávám se s paní M., vždy popíši největší balvany, co mám na bedrech, věřím si svému, paní M. také, a pro mě je úžasné, že se mi ulevuje.

Vím, že o moc delší moje psaní nemůže být, protože by to většinou nikdo nechtěl číst.

Jen ještě něco, prý ta metoda funguje také na fobie, strachy, fyzické obtíže a něco dál, to se mě však zatím – netýká.

Levná záležitost to není, ale vzhledem k tomu co už jsem napsal, to není důležité.

Nejsem reklamní agent, ale po víc než deseti letech bídného života to vnímám tak, že by měl mít každý slušný člověk možnost, se mnohdy zbytečně, těžkého života zbavit.

P.S. Musíte se také rozhodnout, že s tím chcete dělat něco vy sami.

 

Dana J., Praha

Milá Kláro,

požádala jsem tě, abys mi byla oporou, protože v té chvíli jsem se nemohla a nemohla dostat na podnikatelskou vlnu, tedy nahoru se svým podnikáním.

Už víc než 10 let pracuji na volné noze, pracuji s lidmi jako masérka, terapeut, vedu skupiny lidí v tanci a zpěvu. Aktuálně jsem byla už vlastně unavená a bez energie jít do akce, znovu a znovu se prosazovat a propagovat atd., nedokázala jsem si ty akce zorganizovat. Pokud už jsem v roli lektora, je vše OK. Prostě jsem byla vnitřně velmi unavená.

V průběhu tvé práce se mnou jsem si ještě hlouběji a jasněji a strukturovaně uvědomila, JAK jsem se rozvolnila. Moje pracovní zvyklosti a systém prakticky neexistuje – alespoň né tak, jak je běžné. Stále jsem myslí v práci, a nedovolím si dost radosti a potěšení a sebepéče. A zároveň skutečné akce a výsledky chybí. Do toho výčitky, že fakt za nic nestojím a už abych byla v důchodu, a že už jsem stará a na obtíž.. Velice plavu v IT oblasti.

Tak to bylo.

Na to jsi nasadila svou léčbu strukturou (mýma očima viděno), léčbu jasností (jmenuješ se Klára – tedy jasná), a bylo mi s tebou v tom pěkně. Měla jsem o koho se opřít, kdo mne hecoval, dalas mi pohled samu na sebe zvenčí, a dokonce ve formě čísel.

Vyhecovalas mne (i kolegyňku Blanku), abychom překročily vlastní stín, abychom vytvořily texty pro internet, abychom si uvědomily a procítily naše klienty. Zásluhou tvé pevné ruky v těch chvílích jsem to dokázala.

Sama mám dvouletý výcvik v Gestalt koučinku v organizacích (před lety) Franse Muehlmaastera z Invitation v Holandsku. Tak jsem se zároveň nechávala od tebe opečovat, a podpořit a poléčit a restartovat. Zároveň jsem tě, milá ženo, pozorovala a vnímala z této roviny. … A je to báječný!

Bylo mi ctí být tvým klientem. Bylo mi potěšením jako starší žena (56) přijímat od tebe podporu. Ráznou, ale stále dávající možnost volby. Inspiruješ, pojmenováváš, a zároveň stále zdůrazňuješ, že jsem to já, kdo je šéfem mého života.

No a ještě dodám jednu praktickou věc. Je skutečně skvělá kombinace vyladěné osobnosti, kouče a SRT. …

Prostě, když to nejde běžnými cestami a hlavou, je u tebe možnost SRT.

Osobně jsem použila zatím dvakrát, a protože metodu delší dobu znám. A chystám se zas, protože cítím, že nazrál čas na rozpouštění dalšího něčeho, co mi neprospívá a co mne brzdí.

Aktuálně, dnes, se cítím velmi šťastná. Vím, co mám dělat, a že je toho hodně.A je to OK. Jdu do toho znova. A Přicházejí mi bohudíky spolupracovníci, které jsem už dlouho potřebovala. Jsem znova na cestě. Ještě se mi trochu chvěje celé tělo, protože se ještě zotavuje z předchozí ne-moci. Ale jsem – nastartovaná.

Jsem ráda že nabíráš směr pomoci ženám. Je v tobě ten úžasný prvek ženy, která nás vezme kolem ramen, a my se na chvíli opřeme, abychom si vydechly a na chvíli spočinuly. Je tam to srdce. … No, ale žádná záchranářka! Pak pošleš holky do práce a stáváš se rázným trenérem. … Moc se mi to líbí, a přeju to dalším a dalším ženám.

Objímám tě v duchu a vážím si tě za to. Přeju ti hodně štěstí.

Dana

Objevte úžasné účinky Vědomé změny a metody SRT a objednejte se ještě dnes na Vaši první konzultaci.

Analýza tělesného složení – co na to klienti

Zuzana Blšťáková
V lednu 2010 jsem se přihlásila do redukčního kurzu v T clubu v UL. Součástí bylo i měření na přístroji Inbody, k němu jsem ale přistupovala se značnou nedůvěrou.
Důkladná analýza mého těla právě tímto přístrojem však odhalila chyby ve stravování, které vedly k nadměrnému ukládání tuku i při nízkých denních dávkách jídla a skoro každodenním cvičení.
Úprava jídelníčku a zmenšení intenzity cvičení vedly velmi rychle ke snížení váhy, ale především k úbytku tuků, což se ukázalo při dalších kontrolních měřeních. Tato měření jsem absolvovala asi 1x za měsíc a velmi mě motivovala k pokračování v nastaveném režimu stravování i cvičení.
Po dvou měsících mám o 4 kg tuku méně, a přestože redukční kurz skončil, budu dál v hubnutí pokračovat a jsem zvědavá, co ukáže příští vyšetření na přístroji Inbody.

Zuzana Blšťáková
Zdeňka z Plzně
Vážená paní Mencl,
s měřením jsem byla velice spokojena, zejména s Vaším přístupem.
Měření ukázalo, jak je na tom moje tělo se svalovou hmotou, s tuky, s minerály, co bych měla dělat, aby zmizely moje tuky a abych podpořila lepší fyzickou připravenost. Potvrdilo i moje povědomí o tom, kolik tuku potřebuji z těla „vyhnat“.
Je úžasné, že na toto měření může navázat i jídelníček, který mi bude nápomocen při hubnutí. Jsem od přírody lenoch v tom smyslu, že nejsem schopná si jídelníček sama připravit. Uvítám tudíž jeho přípravu od profesionálů.
Měření mohu doporučit všem, kdo chtějí něco udělat pro své tělo, a neví si s tím rady.
Přístup paní Mencl je skvělý.

Zdeňka, Plzeň
Eva Mendlová z Ústí nad Labem
Děkuji za zaslání výsledků měření mého „JÁ“ na přístroji IN-BODY. Jsem jedna z účastnic redukčního kurzu se cvičením H.E.A.T. v Ústí nad Labem.
Měření jsem podstoupila tak trochu ze zvědavosti a byla jsem překvapena co všechno jsem se dozvěděla. Znám sice své tělo … ale ne až tak!
Měření bylo v pohodě a líbilo se mi podrobné vysvětlení od paní Kláry. „Nakoplo“ mě to – v dobrém slova smyslu – na kurz, na který se mimochodem velmi těším.
Jsem strašně zvědavá jakých dosáhnu výsledků a zcela určitě se nechám zase změřit (komplexní měření). Výsledkům věřím a doufám, že nějaké výsledky za 2 měsíce mít budu.

Změření vašeho „JÁ“ doporučuji vřele všem!!!

Eva Mendlová, Ústí nad Labem
Lenka z Ústí nad Labem
Měření na přístroji InBody bylo vlastně příjemné posezení s paní Mencl. Dozvěděla jsem se něco více o skladbě svého těla, hlavně o množství tuku, které mi překáží. Na základě této analýzy mám jasný cíl, tedy zhubnout 2 kila čistého tuku. Už neřeším BMI a celkovou váhu, soustředím se jen na přebytečný tuk a víc řeším pravidelnost ve stravování, pravidelný pohyb a poslouchám hlas svého těla 🙂 Měření doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět opravdu to, co potřebují vědět o skladbě těla a zdravém udržování normální váhy. Dřív mě moje váha děsila, teď jsem ujištěna, že je to v pohodě, protože svaly přeci jen něco váží a mít 45 kilo opravdu není normální, pokud jste dospělá žena a ne dítě. Moc děkuji za kvalitní informace, příjemný a profesionální přístup. Doporučuji i přesto, že se můžete dozvědět informace, které se vám nebudou líbit, ale alespoň budete vědět, na jaký problém se máte zaměřit.

Lenka, 28 let (Ústí n. L.)

Zdravá výživa – zlepšete svůj život!
Klára
Vždy jsem se potýkala s nadváhou a bylo to jako na houpačce. Vyzkoušela jsem mraky diet a pokaždé se dostavil můj nejlepší přítel jo-jo efekt. Váhu jsem sice měla v hlavě, ale neviděla jsem se pořádně a možná jsem se ani nechtěla vidět, tak jsem to neřešila a říkala jsem si, že určitě nevypadám tak špatně. Jsem vdaná, tak snad by mi to můj muž řekl, vždyť by mu mělo jít o to, mít doma krásnou ženskou. No, ale on je tak milý, že se nikdy nezmínil. Pak jsem se rozhodla, že udělám změnu v práci a začnu lidem radit, že diety jsou k ničemu. Zkušenosti na to mám opravdu velké, vždy mě toto téma zajímalo a tak hurá do práce. Nějaké kurzy a využít vše, co znám. Jenomže pořád to nešlo tak, jak bych si představovala. Občas jsem dostala otázku, jak je možné, když něco doporučuji, tak že jsem sama silná (upřímně: tlustá). Výmluva se vždy našla. Po roce jsem si řekla, že se můžu na svou váhu vybodnout a tak jsem ji přestala řešit a hlavně, začala jsem dodržovat to, co doporučuji svým klientům. Nastartovala jsem svůj metabolismus. Najednou, světe div se, začalo se hubnout. Za 3 – 4 měsíce 8 kg dole a to i přes Vánoce. Šlo to úplně samo a jednoduše. No jednoduše, musí se přemýšlet a hlavně se přestat odbývat. Váha se drží a mně je výborně. Nevýhodou je, že mi je oblečení velké, ale to je vlastně naprosto skvělé!!!!  😉

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.