Podvědomí

Všude se píše, že podvědomí nás ovlivňuje,

ale víme co to vlastně je?

 

Zde uvádím pohled pana Roberta E. Detzlera, který to velmi pěkně vysvětluje.

Podvědomí, i když si toho nejsme vědomi, neustále monitoruje a zaznamenává naše myšlenky, slova a zkušenosti. Otrocky si pamatuje i věci, které vědomá mysl touží zapomenout; i když je vědomá mysl často podvědomím ovlivněna, má schopnost podvědomí programovat. Co říkáme sami sobě i jiným, co si myslíme – zvláště, jestli nás u těchto myšlenek a slov provázejí silné emoce, je registrováno v podvědomých paměťových buňkách.

Naneštěstí, podvědomí nemá žádný úsudek. Zaznamenává a přehrává negativní myšlenky, zkušenosti a emoce právě tak jako ty pozitivní. Kolikrát za život jsme si řekli: „Tato práce mě unavuje.“ nebo „Z každodenního řízení v tomhle provozu je mi špatně.“. Pak jsme opravdu unavení a je nám špatně.

Programování také může přispět k alergiím, depresi, nemoci a může zasahovat do našich vztahů a naší schopnosti uspět ve světě.

Nicméně programování může fungovat i dramatičtějším nebo dokonce traumatičtějším způsobem. Kterákoliv příčina, jestliže si neudržujeme čisté podvědomí, se bude stále přehrávat a znovu zkoušet programovat naše negativní přesvědčení. Přestože je naše schopnost programovat naší zhoubou, je to také naše cesta k vyléčení. Stejně tak, jako můžeme naplnit naše podvědomí negativními přesvědčeními, máme také moc přeprogramovat to, co je negativní a destruktivní v našich životech.

Podvědomá mysl je záznamovým zařízením zkušeností těla. Takový počítač s pamětí, který vše ukládá.

Tělo, se kterým se nejdůvěrněji známe, je naše fyzické tělo. Je pouze nižším vibračním vyjádřením našeho většího já. Podvědomá mysl našeho fyzického těla je záznamem všech přesvědčení, vjemů, soudů a zkušeností naší vědomé mysli.

Když tělo umře, vědomá a podvědomá mysl také zemřou a záznamy z podvědomé mysli jsou přemístěny do záznamu duše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.