Nepřehánějte to s osobním rozvojem

Jak to asi myslím, když na jedné straně nabádám k tomu, abychom na sobě pracovali, a na straně druhé říkám, abychom to nepřeháněli?

delete panic

Nedávno mi volaly dvě ženy a musím říct, že jsem z toho byla trošku nesvá. Bylo zvláštní, jak ty telefonáty byly podobné, ale přitom obě ženy byly z jiného konce republiky. A ještě zvláštnější bylo, že volaly pár dnů po sobě.

Co se stalo, proč říkám, že to bylo zvláštní?

První telefonát nebo sms byl ve chvíli, kdy jsme se vraceli domů z dovolené. Já jsem řídila, tak mi manžel přečetl sms, která přišla. Bylo zde, zda mohu pomoct paní, kterou ostatní napadají negativními energiemi a zmrazují jí tělo. Říkala jsem si, zvláštní, ale i to se může stát, tak pak odpovím. Jakmile jsme dojeli domů, tak jsem odepsala a následně jsem paní zavolala. Paní mi říkala, jak čtyři roky je doma, nemůže vůbec nic, protože má podchlazené tělo. Léčí se na psychiatrii a lékaři jí nejsou schopni pomoct. Začala jsem se vyptávat na různé věci a ve chvíli, kdy jsem získala odpovědi, tak mi to došlo. Vyprávěla mi, jak šla kvůli relativně běžnému zdravotnímu problému k léčiteli a tam se stalo něco, co jí naopak ublížilo. Pak už to šlo tak, že začala obvolávat všechny léčitele, poradce, terapeuty, aby jí pomohli a protože problém jsou peníze, tak nechala kohokoliv, kdo jí byl ochoten pomoct zadarmo, aby se napojil na její energetický systém a pracoval s ním.

Nevím, zda si to dovede představit, ale je to asi jako byste kohokoliv nechali pracovat s vaším počítačem. Prostě hledáte opraváře a na dálku, ale i osobně je necháte s ním pracovat v domnění, že ho opraví. Je vám jedno, že tam máte citlivá data, protože máte tu důvěru a prostě chcete pomoct. A oni mohou cokoliv.

Při tomto telefonátu mi bylo velmi nepříjemně, stále mi celým tělem projíždělo napětí a mráz.

Druhý příběh je podobný.

Paní zašla k léčiteli, ten něco udělal a ona po té začala mít problémy s očima. Koloběh byl +- stejný, akorát, že paní je velmi silně věřící. U ní mě překvapila otázka, zda pracuji s Reiky. Byla nadšená, když jsem řekla, že ne. Začala mě nutit k tomu, abych si jí přidala na Facebooku a na Skype. Stále mi tam něco nehrálo a ve chvíli, kdy jsem si testovala, zda jí mohu pomoct, tak bylo rozhodnuto. Nedostala jsem povolení a vím proč. Paní na mě ještě chvíli naléhala, protože má strach, že oslepne. Ale bohužel jsou věci, které nejdou obejít.

A co z toho vyplývá na závěr?

Někdy chceme tak moc dosáhnout úspěchu, že zkoušíme všechno, aby naše cesta byla rychlejší. Ale bohužel zde platí pravidlo, že méně je více. Dovolíme každému, aby do nás zasahoval, jsme všem otevřeni a oni si můžou, co chtějí. Díky tomu dochází k pravému opaku, než jsme chtěli. Nedostává se nám pomoci, ale naopak se nám daří hůř a jsme plni negativních energií a další, a dalších „neřádů“. A pak tu hraje svou roli i netrpělivost. Zdá se nám, že to jde pomalu, tak rychle něco dalšího a tak pořád dokola.

Je velice důležité, že pokud se rozhodnete pro jednoho průvodce, terapeuta, poradce, léčitele, pracovat pouze s ním.

Proč je to tak důležité?

Aby došlo k co nejlepším výsledkům, tak se nesmí energie rozptylovat. Terapeut, který s vámi pracuje ví, na čem pracujete, snaží se o změny, o váš posun a ve chvíli, kdy začnete pracovat s někým dalším, tak se může stát, že se tyto energie rozptýlí, každý vás povede jiným směrem a nedojdete ke svému cíli, ale naopak.

Je to jako byste si vzali na bolest v krku homeopatika, čínskou medicínu, bylinky a do toho ještě Modafen. Možná by to byl zajímavý koktejl, ale určitě by vám nepomohl a spíš by šlo o špatně investované peníze.

Co je důležité?

Je důležité, abyste si řekli, co skutečně chcete. Najděte toho pravého průvodce, terapeuta, poradce pro vás. DŮVĚŘUJTE mu a pracujte společně na vašem posunu. Mějte důvěru v to, co společně děláte. Nepanikařte, pokud se vám bude zdát, že nevidíte změny okamžitě. Mějte dostatek trpělivosti, protože někdy to chvilku trvá a dokonce může dojít ke zhoršení. To je ale v pořádku, je důležité stále věřit a přestat se bát. To jsou pouze přechodné záležitosti, které velmi brzy pominou.

Vše má svůj čas. Pokud jste připraveni na změnu, tak věřte, že skutečně přijde. Vaším úkolem je zůstat otevřeni a věřit.

A jak poznám, že to má stále smysl?

Jakmile pocítíte, že tento průvodce vám již nestačí, že potřebujete někoho jiného, tak přichází čas se s ním rozloučit a posunout se dál. Opět, důvěřujte sami sobě, protože velmi dobře poznáte, kdy je čas na změnu.

Důležité je zůstat v klidu a přestat panikařit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.