Není maso jako maso

Máte rádi maso? A jste si jisti, že kupujete maso?

Poslední týden je jedno z nejsledovanějších témat síť prodejen Albert a jejich maso nemaso.

A představte si, co se stalo u nás doma.

Na víkend k nám zavítala naše maminka na návštěvu, že nám uvaří oběd. Naplánovala si čínské taštičky, které máme moc rádi.

Do taštiček patří mleté maso.

MEV49f91f_albert2

Mamka nakupuje v Albertu a věřte, že vždy jde po ceně nebo alespoň visačce výhodná cena. A už v mé hlavě šlo. Musíme koupit mleté, protože domů nám přijde nemaso.

Jak myslíte, že to dopadlo?

Bylo tam. Mohla jsem si na vlastní oči přečíst, co do takového mletého mastného výrobku dávají. (Maso už je dávno v koši, takže píšu, co si vybavuji) Takže 74% masa, sádlo, pšenice, vepřový protein, sůl a spousta vody. No není to krásné? Vemte vinnou klobásu, obsah vyndejte ze střívka a asi takhle to vypadalo. Akorát u té klobásy s tím počítáte a obsah je jiný.

A víte, co je největší paradox?

Cena tohohle nemasa byla 125,- Kč za 1 kg. Připadá vám to výhodné? Ani náhodou. U řezníka koupíte kus vepřového do 100,- Kč a ještě vám ho namelou na místě. V Globusu, který je dražší, stojí 1 kg mletého vepřového 109,- Kč. Ale nálepka výhodná cena na tom byla, i s prasátkem.

Tak zase zpátky k našemu tématu.

Co to znamená nemaso?

Představte si, že jdete do prodejny, kde máte vakuově balené maso. Vedle sebe máte klasický balíček s kusem například vepřové pečeně a balíček za výhodnou cenu za stejně vypadajícím kusem vepřového. Normálního člověka většinou nenapadne se podívat na to, zda se jedná skutečně o pořádný kus svaloviny nebo masný výrobek. Velmi často to je i díky nedostatku času.

Takže, řetězec Albert udělal to, že výhodou cenu uzpůsobil tak, že do svaloviny napíchal vodu, několik éček, sůl a dokonce i glutamany, aby maso mělo svůj objem, bylo těžké, ale vlastně ošizené. Místo 100% masa koupíte pouze 74 – 88%. Není to krásné? Třeba myslí na to, abychom se zbytečně nepřejídali.

A co je na tom nejhorší?

Nejhorší na tom je to, že cena za tu výhodnost je dražší oproti malým řezníkům a dokonce i oproti masu, které prodávají na krámě. Nakonec to korunuje tisková mluvčí, která řekne, že lidé si tyto produkty oblíbili a ještě jim připadá nemaso chutnější.

Bože stůj při nás. Jak tohle dopadne…?

PROSÍM, ČTĚTE ETIKETY, abyste nekupovali něco tak otřesného a šizeného. 

Na článek, kde je i vyjádření společnosti Ahold se můžete podívat hned teď a tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.