Můj příběh II.

V první části mého příběhu jste se dozvěděli, jak jsem se dostala k SRT a jak se mi podařilo otěhotnět. Nyní nastává druhá část, kterou bych mohla nazvat

Klára Mencl – zaměstnání a podnikání.

Pokud půjdu ve své paměti na úplné začátky, tak obchodního ducha najdu už v předškolním věku. Pamatuji si, kdy jsme s kamarádkou natrhaly drobné ovoce, daly ho do skleniček, zalily vodou a pak jsme to prodávaly v ulici. Zajímavé na tom je, že tenkrát jsem se ničeho neobávala a šla jsem do toho po hlavě.

A vlastně ještě před touto událostí jsem ve školce dělala směnný obchod. Za svůj zlatý prstýnek jsem dostala prstýnek se zvonečky (možná si na něj také vzpomenete, já ho milovala) a bonbon. Naši z toho tenkrát radost neměli, ale já byla šťastná.

Na tomto příkladu je krásně vidět, že hodnota zlata je pro dítě pomíjivá. Důležitá je hodnota štěstí, kterou mám z toho, co si pořídím.

Dítě nepřemýšlí v číslech a nekalkuluje.

Nyní se přehoupnu na období po střední škole, kdy jsem si udělala rekvalifikační kurz na modeláž nehtů. Tady začalo moje první podnikání. Myslím si, že se mi docela dařilo, ale v tu dobu jsem měla úplně jiné zájmy. Zábava byla přednější a čas strávený s partnerem zajímavější.

V předposledním ročníku střední školy jsem si vysnila, že pojedu pracovat na zaoceánskou loď. Ve chvíli, kdy tato nabídka přišla, období, kdy jsem podnikala a dokonce své povolání začala brát vážně, bylo jasno. Udělat vše proto, abych mohla odjet. Vlastně jsem se musela prodat před agentkou, která dělala v ČR nový nábor. Jsem dobrá, protože se mi to podařilo a já mohla odjet do Londýna na studia před tím, než nás obsadí na některé ze zaoceánských lodí.

Kapitola zaoceánská loď

Pokud si někdo myslíš, že zažil kapitalismus v České republice, tak si tím nejsem úplně tak jistá. Loď byla opravdu skvělým studiem a zkušenost k nezaplacení. Máte tady striktní pravidla. Pokud na ně přistoupíte a dodržujete, tak se vám daří královsky. Ve chvíli, kdy ale z nějakého důvodu se jich nedržíte, tak přijde zdvižený prst a jasně dané ultimátum. Buď budeš fungovat, nebo jedeš domů. 3x a dost… Byla to opravdu skvělá doba, která měla i své stinné stránky. Nicméně jsem za to velice vděčná a doporučuji to každému.

Hledám si zaměstnání

Po návratu z lodě mi došlo, že kariéru nehtařky již nechci a chci se vydat jiným směrem. Začala jsem tedy hledat zaměstnání. Díky personální agentuře se mi to podařilo a já se stěhovala z Liberce do Prahy za svou kariérou.

První zaměstnavatel mi nedal možnost kariérního růstu, tak jsem ještě ve zkušební době odešla k jinému zaměstnavateli. Tam jsem vydržela rok a byla jsem tam na půl spokojená. Lidi a peníze byli fajn, ale práce mě nebavila a srdce mě táhlo jinam.

Návrat do Liberce

Protože láska si nevybírá, tak návrat do Liberce byl nevyhnutelný. Začala jsem hledat, kam půjdu, ale přišlo to vlastně úplně samo. Pro tehdy současného zaměstnavatele jsem v Liberci zařizovala teambuldingovou akci. Díky tomu jsem našla velmi slušné zaměstnání s velmi slušným příjmem.

Bohužel v novém zaměstnání bylo na mě příliš zkostnatělé vedení a moje představa o pořádání zábavných akcí byla odlišná od toho, jak to zde probíhalo.

První zkušenost s MLM

Moje první zkušenost s MLM byla pro makléřskou společnost jako finanční poradce. Byla jsem velmi úspěšná až do doby, kdy jsem měla oslovovat cizí lidi. Tady začal můj problém. Volání na studené kontakty není moje hobby a spíš mi to způsobuje trauma. Takže z počáteční, úspěšné kariéry nebylo nic až na bolest žaludku.

Vytoužené bankovnictví

Po tom, co jsem opustila MLM a zábavní průmysl, kde můj muž zůstal, se stala taková zvláštní věc. K manželovi na bar přišla žena, kterou právě okradli. Dala si 2 panáky a kávu, ale manžel nechtěl žádné peníze. Stali se z nás přátelé a světe div se, tato žena změnila můj život.

Byla ředitelkou jedné pobočky ČSOB a po mojí jednoduché otázce: Proč je tak těžké nebo spíš nemožné se dostat do banky, jsem tam byla. Zůstala jsem tam celkem 5 let, ale prošla jsem několika posty a to ještě v mezičase došlo na stěhování do Prahy.

Nástup do mBank

Protože jsem v bance chtěla postoupit ještě dál, tak jsem po 5 letech v ČSOB odešla a šla jsem do nového projektu mBank. Zde jsem nejprve začínala jako schvalovatel úvěrů a to se specializací na hypoteční úvěry. Možná mi nebudete věřit, ale vůbec nic jsem tenkrát o hypotékách nevěděla, kromě toho, že jsme si jí brali. A jak to dopadlo? Postavila jsem zde hypoteční úvěry, byla jsem hlavní metodik na úvěry, schvalovala nestandardní případy, jezdila jsem do zahraničí na pracovní cesty a školila prodejní síť. Byla to krásná doba, ale po 18 měsících skončila, protože jsem zjistila, že už je to v zajetých kolejích a já potřebuji něco jiného. Rozhodla jsem se, že si něco najdu a skončím.

Krize to vyřešila

Jakmile se rozhodnu, že si najdu něco nového a skončím na současném místě, tak to tak nikdy není. Vždy je to velmi rychlé. Tady rozhodla krize. A bylo to celkově zvláštní. Nejprve jsem zjistila, že jsem potratila, pak jsem dostala výpověď a nakonec mi táta oznámil, že má rakovinu. Zkrátka úžasný začátek roku. Co myslíte? 🙂

Za potrat jsem byla svým způsobem vděčná, protože jsem zjistila, že moje orgány fungují a mohu otěhotnět. Více se dozvíte v článku č. I.

Vyhazov byl vlastně to nejlepší, co mě potkalo, protože jsem byla ještě 2 měsíce zaměstnaná, ale do práce jsem nemusela a pak jsem dostala odstupné. Protože jsem ale byla naštvaná, tak jsme se s manželem rozhodli, že začnu podnikat.

A tak začala nová etapa mého života, kterou se dozvíte zase příště. 🙂

PS: Jenom prozradím, že táta přežil a rakovinu zvládl…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.