21 dnů MD

Kniha Mark Dzirasa 21 dnů je první kniha svého druhu, která srozumitelným jazykem vysvětluje téma osobního rozvoje.

Kniha je napsaná formou rozhovoru. Je rozdělená na část, která je věnovaná Markově životu a na část věnovanou osobnímu rozvoji.

Dozvídáme se o Markově dětství, dospívání a dospělosti. Dospělost se dělí na „workoholismus“ a duchovní cestě.mark-dzirasa-21-dnu

Kniha báječně propojuje svět businessu a svět duchovna. Zasvěcuje nás do různých technik osobního rozvoje a vysvětluje to, co nám chybí v ostatních knihách. Není zde nic nového. Naopak já tuto knihu považuji jako vysvětlení a doplnění ostatních knih, které se věnují osobnímu rozvoji.

Krásně si díky ní srovnáme myšlenky a znalosti. Otevírá nám bránu k pochopení a posunutí se dál. Je napsaná pro českého člověka, takže je lehce uchopitelná. Což se o mnoha knihách ze západu, hlavně Ameriky, říci nedá.

Mark zde shrnuje většinu, ne-li všechny směry osobního rozvoje. Proto je tato kniha velmi zajímavá, protože pokud máte zmatek ze všech těch knih nebo vám připadají moc roztahané či mozek vymývající, tak pak tato kniha vás vrátí na zem.

Ano, vrátí vás na zem a v hlavě vám udělá pořádek. Veškeré informace zapadnou tam, kam mají a vy najdete odpovědi na své otázky.

Jarka Timková, která knihu napsala, zde slouží jako tazatel. I ona sama sem vnáší svůj pohled, právě vhodně položenými otázkami, které nováčkům na poli osobního rozvoje velmi pomáhají. Kniha na vás díky tomu nepůsobí jako jeden velký monolog, ale právě jako dialog, který je „odlehčený“.

Pro koho je kniha určená?

Z mého pohledu pro každého a řekla bych právě pro „nováčky“ na poli osobního rozvoje. Každý si zde totiž najde tu pravou část pro sebe a pak se může rozhodnout, kterým směrem se vydá.

Ale i zde platí, pokud si knihu přečteme pouze jednou a nic z toho neaplikujeme, tak fajn. Sice se nám něco do našeho podvědomí dostane, ale fungovat to 100% nebude. Pokud ale s knihou budeme pracovat tak, že se k ní budeme vracet a aplikovat informace z ní do života, tak pak se budou dít zázraky.

Ještě malé doporučení: vemte tuto knihu do ruky a otevřete ji náhodně. To co otevřete je právě to, co potřebujete číst. 🙂

Hezkou zábavu.

I zde bych ráda poděkovala Markovi a především Jarce Timkové, že jí napadlo napsat a vydat tuto knihu. Oběma velký dík…

1 komentář: „21 dnů MD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.