Malý Princ

Nádherná pohádka, která se určitě nachází v každé knihovně. 🙂

Kniha vypráví příběh o muži (autor knihy), který havaruje se svým letadlem na poušti. Protože mu nic nefunguje, tak se nemá jak dovolat pomoci. V tom se setkává s malým hochem, který vypadá jinak, než běžní kluci.

kniha Malý Princ

Nyní se začíná odvíjet příběh muže a Malého Prince.

Malý Princ pochází z dalekého vesmíru, kde žije na malé planetě. Vypráví muži o tom, jak se žije na jeho planetě, jak cestoval celým vesmírem a poznával ostatní obyvatele vesmíru.

Pro muže je to velmi zvláštní setkání, protože Malý Princ je jiný. Je plný lásky a ukazuje muži své čisté srdce a nový pohled na svět.

Malý Princ má mnoho otázek, protože se chce dozvědět spoustu zajímavých informací, ale sám málokdy odpoví na mužovi otázky. Je starostlivý o květinu, která mu dělá společnost na jeho planetě, i když je panovačná a arogantní. Nakonec ale zjistí, že je to pouze její strach.

Vidí svět očima dítěte a je pro něho myšlení dospělých nepochopitelné a tím muži, ale i nám ukazuje, jak je důležité se dívat na svět dětskýma očima. Uvidíme pouze dobro, lásku, krásu a hlavně budeme dělat to, co nás baví.

Ano, také pozná smutek, ale umí se s ním vypořádat, protože ví, že to je pouze přechodná záležitost. Neobává se smrti, protože ví, že smrt jej vrátí domů.

Tato kniha není klasickou pohádkou pro děti, protože má mnohem hlubší smysl. Je vlastně o tom, že bychom neměli život brát tak vážně. Měli bychom se podívat na vše dobré, čeho se nám dostává a i na tom špatném najít to pozitivní. Najdeme zde hodnoty, které vedou k opravdovému štěstí

Doporučuji tuto knihu jak pro děti, tak hlavně pro dospělé.

 

Pokud knihu náhodou ještě nemáte tak si ji určitě kupte, skladem je na knihkupec.com

1 komentář: „Malý Princ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.