Malá duše a Slunce

Dnes vám představím knihu, která se mi dostala do ruky v mých 33 letech a velmi mi přirostla k srdci.

booklet knihy

Doporučuji jí každému dítěti, ale i dospělému.

Knihu napsal spisovatel Neale Donald Walsch, kterého možná znáte díky knihám Hovory s Bohem. Kniha, o které dnes píši, patří také do Hovorů s Bohem, ale pro děti.

O čem tedy kniha je?

Popisuje rozhovor Malé duše a Slunce (Boha). Krásně ztvárňuje zvídavost Malé duše a její odhodlání být něčím užitečná. Chce pomáhat ostatním, ale neví jak. Díky rozhovoru se Sluncem se dostává k tomu, že aby mohla poznat jak je úžasná, tak musí poznat i pravý opak své úžasnosti. Aby mohla být světlem a uvědomovat si to, tak musí poznat tmu.

Je zde vykresleno, že neexistuje absolutní dobro a zlo. Vše co se děje je právě proto, abychom se dokázali něčemu naučit a mohli jsme se uplatnit.

Malá duše si totiž vybere, že chce odpouštět. Ale aby mohla odpouštět, tak musí zažít něco nepříjemného, něco, co jí ublíží. A právě tady se ukáže, že i ty nejhorší věci, které se nám dějí, jsou díky lásce druhých k nám. Dávají nám totiž možnost naplnit naše poslání a posunout se dál.

V příběhu se totiž ukáže, že jiná duše umožní Malé duši zakusit pocit odpouštění. Právě díky tomu, že jí udělá něco tak ošklivého, aby jí následně Malá duše mohla odpustit. A proč to udělá? Protože Malou duši tolik miluje a chce ji dopřát splnění jejího snu. Zároveň má jedno přání. Přeje si, aby na ní Malá duše nezapomněla, aby si uvědomila, kdo je a proč jí umožnila tak otřesný zážitek.

Co si z této knihy odnést?

Z příběhu vyplývá, že vše je jenom láska. Veškeré naše zkušenosti jsou tvořeny z lásky k nám, za vším zlým je pouze to dobré a umožňuje nám to naplnit naše poslání. Pokud takto přistoupíme k našemu životu, zjistíme, že vše negativní, čím procházíme, nebo se nám stalo, najednou bude jednodušší a snáze se s tím vyrovnáme.

Proč si tuto knihu koupit?

Je to krásná pohádka. Skrývá velkou pravdu, která nám je podána velmi jemně a příjemně. Věřím, že po přečtení celého příběhu vám některé věci zapadnou do sebe jako puzzle.

2 komentáře: „Malá duše a Slunce

 1. Dobrý den, nevíte, jestli je ještě někde kniha Malá duše a slunce k dostání? Velmi bych ji chtěla.
  Děkuji.
  S pozdravem

  Jana H.

  1. Vážená paní Jano,

   děkuji Vám za Váš komentář.

   Kniha Malá duše a Slunce je určitě k dostání na internetu. Je to nádherná kniha. Držím palce, aby jste ji sehnala, protože to jsou asi poslední kusy, které tam budou, ale opravdu za to stojí.

   Krásný den

   Klára

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.