Kultovní film Tajemství

Znám jen opravdu málo lidí ve svém okolí, kteří ještě nikdy neviděli film Tajemství a ani nečetli knihu. Možná co hůř, ani o ni neslyšeli.

Tajemství

A nyní se naskýtá otázka: “ Je to dobře nebo není?“.

Z mého pohledu by tento film měl vidět každý. Ne snad proto, že chci prosazovat americké pojetí motivační literatury, v tomto případě filmu, ale proto, aby každý zjistil, že skutečně drží svůj život pevně v rukou a je pouze na něm, jak se rozhodne jej prožít.

Tady je moje vlastní zkušenost s Tajemstvím.

S knihou i filmem jsem se seznámila v roce 2009, kdy jsem začínala podnikat. Byla jsem tím nadšená, protože od přírody jsem pozitivně smýšlející optimista, tak tohle mi dodalo ještě víc energie do toho, že to bude vše fungovat naprosto výborně.

Myslela jsem pozitivně, přitahovala jsem klienty a afirmace jsem říkala pořád dokola. Vizualizovala jsem si, jak ke mně chodí klienti, a mám plný diář. Ten jsem si dokonce fiktivně zaplňovala, abych tomu ještě víc uvěřila. Zvláštní na tom byla jedna věc.

Nic se nedělo

Objednávek bylo velmi málo, ale stále jsem byla přesvědčená, že to je v pohodě, že to přijde. Tak jsem seděla v kanceláři, kterou jsem si hezky vybavila a pozitivně myslela.

Knihu i film jsem četla a shlížela pořád dokola a nebylo mi jasné, kde je chyba. Ta chyba byla velmi prostá.

Chyběla mi AKCE!!!!

Proto chci říct, že film je úžasný, když si odmyslíme takové to americké nadšení, které ne každému sedí a hovory o Bohu, protože u nás Bůh je sprosté slovo. Tak říkejme vesmír, Všechno, život nebo klidně Franta, je to opravdu jedno. Film vás skvěle nakopne, protože si říkáte jo, tak to budu dělat, přesně tak, jak to tam říkají, když jim to funguje. Ale bohužel film je pouze A, ale chybí to velké B = AKCE. Je to tam jenom párkrát zmíněno, ale opravdu velmi lehce. Bohužel to B je asi to nejdůležitější a zároveň nejsložitější na celém procesu, protože mě to, než jsem to pochopila, přivedlo skoro k bankrotu a do situace, ze které se dostávám ještě dnes, ale úspěšně. 🙂

Kdo potřebuje Tajemství?

No, každý, kdo potřebuje trochu nakopnout, ale nebojí se provádět změny a jít za svým cílem. Zároveň to musí být člověk, který se dokáže povznést nad „američtinu a Boha“ a přizná, že Tajemství využívá celý život, tak jako každý z nás. Každý jej využíváme, někdy o tom jenom nevíme, ale nejde to popřít, protože tím bychom popřeli sami sebe.

Jak tedy Tajemství funguje?

POZITIVNÍ MYSL – JASNÝ CÍL – AKCE – VÝDRŽ

1 komentář: „Kultovní film Tajemství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.