Knihy

knihy

Proč píšu o knihách?

Vím, že vybrat si knihu o osobním rozvoji jen podle toho jak se jmenuje anebo podle toho kdo ji napsal, navíc pokud autora vůbec neznám, je hodně složité.

Proto jsem pro vás připravila něco jako recenze knih, které jsem sama přečetla (každou několikrát), tak abyste věděli, o co v ní jde a mohli se lépe rozhodnout, zda je v tuto danou chvíli pro vás vhodná.
Pepan pro vás připravil malý návod na to jak takové knihy číst. Najdete ho pod přehledem knih.

Přehled knih s odkazem na konkrétní článek

Knihy

 

Jak číst knihy osobního rozvoje?

Přečíst knihu jen jednou, stačí akorát tak na to, abych možná věděl o čem asi tak přibližně je. Takovéto knihy je dobré číst několikrát a po menších částech.

Je důležité ta slova, věty, pasáže, co mne zaujali podtrhávat tužkou nebo použít zvýrazňovač. Je to důležité jak pro rychlé hledání když se chci k něčemu vrátit tak hlavně pro uvědomění. A nebojte se, není to ničení knihy, i když vám rodiče zakazovali do knih čmárat.

čtení

Jakmile budete mít knihu dost „přečtenou“ neboli podtrhanou, klidně ji uložte do knihovny a kupte novou. A zase ji „čtěte“ tužkou nebo zvýrazňovačem.

Budete se až divit co jste podtrhávali dříve a co o několik měsíců (let) později. Co jste nejdřív v knize neviděli (i když to tam bylo) a co je tam nyní. Co vám připadá důležité dnes a co bylo důležité včera.

Máte ještě nějaký dotaz ke čtení? Napište ho do komentářů níže nebo mi pošlete email.

Pepan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.