Když dva čtou jedno

Nějakou dobu se v hlavě zabývám otázkou, jak zařídit, aby dva lidé, kteří čtou stejnou knihu v ní i viděli ta stejná slova.

 

Proč se tím zabývám?

Osobní rozvoj k mému životu patří už mnoho let. Jsou období, kdy se mu věnuji naplno a pak zase, kdy odpočívám a vstřebávám to. Ale abych se vrátila k oněm knihám.

Doma máme mnoho zajímavých knih, které se věnují tématům duše, sebedůvěry, výchovy a samozřejmě přírodním zákonům, jako třeba zákon přitažlivosti. Některé mám načteny několikrát, jiné jsem rozečetla a zase vrátila.

No, a protože žiju se svým mužem, tak i on v určitém okamžiku začal věnovat pozornost těmto knihám.

čtenáři

A tady to začíná

Často o knihách, které čteme, debatujeme a narážíme na věci, kdy si každý vysvětlujeme informace po svém.

Já je chápu jinak než můj muž a naopak (to samozřejmě platí i o jiných lidech). Krásně se zde ukazuje naše nastavení, které v sobě máme a cesta, kterou jsme se vydali. Zároveň úroveň znalostí, tak jak to bývá v každém oboru.

U mého muže je velice znát jeho realistický pohled a logika, kdežto u mě je to naopak. Někdo by mohl říct, že je to skvělá kombinace, protože se vzájemně doplňujeme, ale já to tak ne vždy vidím.

čtení

Často se totiž stává, že tím, že to každý chápeme naprosto odlišně, tak věci i naprosto odlišně aplikujeme do života a narážíme. Ano, mohli bychom říct, že ještě nenastal čas, abychom se propojili. To je pravda, ale když potřebujete, aby ten druhý něco pochopil, a řeknete: „přečti si tuto knížku, tam je to vysvětleno“ a zjistíte, že on to chápe úplně odlišně, tak nastává problém.

Právě mi došlo

Asi jsem tento článek potřebovala napsat, abych si uvědomila, že je to vlastně všechno úplně jedno. Vše je správně řízeno a načasováno.

načasování

Nemá smysl se tím zabývat, protože každý máme svůj čas a je zbytečné se zabývat časem druhých. Jim je dobré věnovat svou pozornost a bezpodmínečnou lásku.

A sobě?

Sobě se musíme věnovat ze všeho nejvíc. Dávejme si mnoho lásky, radosti a svobody, protože jenom tak dokážeme být tím nejlepším partnerem pro druhé.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.