Jíst, meditovat, milovat

Film jsem viděla na doporučení svého klienta, a ač komentáře k filmu nejsou kdovíjak pozitivní, tak jsem se rozhodla, že se na něj přesto podívám.

Filmy podle skutečné události mám ráda, protože bývají velmi inspirativní (pokud nejde zrovna o nějakou detektivku nebo extrémní drama).

Začátek příběhu je lehký – novinářka a spisovatelka Liz píše o Bali a navštěvuje zde šamana, který ji čte z ruky. Dozví se, že přijde o peníze, bude cestovat a nakonec na několik měsíců zakotví na Bali, kde se bude od tohoto šamana učit.

Pak se vracíme do New Yorku, kde má svého manžela a přátelé. Zjišťuje, že není šťastná a že jí něco chybí.

To je zlomový bod, který spousta lidí zná, ale bojí se změny.

Liz se zkrátka rozhodne k obrovské změně, která není krátkodobá, ale dlouhodobá. Vydává se na cestu poznání dokonalé rovnováhy.

První krok, který učiní je rozvod.

Dále opouští NY a odjíždí do Itálie užívat si jídla. Po 4 měsících zde má v plánu věnovat se meditaci v Indii a zbylé 4 měsíce tráví na Bali, kde se spojí všechny části rovnováhy. Poznává zde, že dokonalá harmonie/rovnováha neznamená naplněný život.

Na tomto filmu je krásné to, že se Liz rozhodne jít do neznáma. Neví, co jí čeká, ale přesto to chce zkusit i s tím rizikem, že se vrátí úplně na dně a bez prostředků. Protože, ale chce naplnit svůj život, chce jej prožívat naplno a nepřipouští si neúspěch, tak se jí dostává velké odměny v podobě uvědomění, klidu, harmonie a lásky.

Liz nachází nové přátele, opětovně objevuje pocit hladu a chutí bez strachu, že přibere, naučí se dokonalé koncentraci a nakonec pozná i vášnivou, ale naplňující lásku od muže, který ji ctí.

jíst-meditovat-milovat

Pokud hledáte změnu ve svém životě, pak tento film vám může být skvělou inspirací. Já sama jsem měla ohromnou chuť udělat to samé, co Liz – kromě toho rozvodu. Měla jsem chuť odjet objevovat nové věci a užívat si sama sebe a poznat se ještě mnohem lépe. Ale díky Bohu jsem toho schopná i tady kde jsem teď.

Závěrem bych chtěla říct, že často setrváváme v trápení, protože se bojíme změny a rozpadu. Snažíme se za každou cenu udržet něco, co nám ubližuje a nenaplňuje nás to, protože si myslíme, že nic lepšího již nepřijde. Je to jeden velký omyl. Jsou to pouze naše zkušenosti, které můžeme kdykoliv proměnit a poznat něco mnohem, mnohem, mnohem lepšího, co nás učiní šťastnými.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.