Jak se zbavit stresu – snadno a rychle

Protože dnešní doba je uspěchaná a plná stresu, tak je potřeba se veškerého napětí v nás zbavovat.

Životní styl není pohodový, protože brzy ráno vstáváme, snídani nestíháme, rychle  do práce, někteří rychle ještě odvést děti do školky, školy, v práci se snažíme být produktivní, ale občas čelíme nepříjemným schůzkám se šéfem, klienty, případně se bojíme, zda se náhodou nebude propouštět.

A protože si doba žádá být v práci dlouho, tak odcházíme kolem 5 nebo ještě lépe kolem 8 hodiny večerní domů. Po příchodu domů (pokud nemáme děti) sedneme k televizi, dáme si něco rychlého z ledničky a relaxujeme sledováním televizního programu typu Kriminálka nebo negativní zprávy. Kolem půlnoci jdeme spát a už si představujeme, co nás čeká zítra. Jak se nám nechce vstávat a celý koloběh nanovo.

Pokud ovšem máme děti, tak pak to vypadá asi takto.

Voláme do školky, že jdeme pozdě, protože jsme se zdrželi v práci, rychle vyzvedáváme děti, utíkáme koupit něco k jídlu a pak hned domů. Po příchodu nutíme děti do domácích úkolů, rychle vaříme večeři, pouštíme večerníček a pacifikujeme děti do postele. Pak se snažíme rychle uklidit hračky, špinavé prádlo, celou kuchyň a naprosto vyčerpaní sedáme k televizi a pouštíme si pravidelnou nabídku. Většinou u televize usínáme a budíme se v noci, abychom přešli do postele a zde, než usneme, si přehráli, na co nesmíme ráno zapomenout a co všechno musíme udělat.

Komunikace s partnerem nebo dětmi je naprosto nulová. Maximálně co nového v práci, ve škole atd. Už nezvládáme se o sebe zajímat navzájem.

Znáte to? Je vám to blízké? 

Pak je potřeba s tím honem rychle něco udělat. Stres, který se takto hromadí, se podepisuje pomalu, ale jistě na vašem zdraví.

My si dnes řekneme jednu z metod, která nám pomůže se tohoto stresu zbavit a uvolnit se.

Dopřejte si solnou koupel. 

Voda a sůl má velmi silné očišťující účinky, snímá z nás negativní emoce a uvolňuje naši mysl. Pokud si dovolíme relaxovat, tak načerpáme nový proud energie a zklidníme tak naši mysl. Pak doporučuji neřešit žádné zásadní problémy, nesledovat filmy typu kriminálky, horory nebo negativní zprávy.

Otevřete si příjemnou knížku, pusťte si hezkou hudbu nebo se jenom příjemně pobavte s manželem, partnerem. Pokud se tuto očistnou koupel, i případně jenom rychlou sprchu naučíte dělat hned po příchodu domů, tak uvidíte, že najednou komunikace a nálada doma bude zcela jiná, lehčí. Nemyslete na čas, ten se nezastaví, ale nemá smysl s ním bojovat. Těch 30 minut, které věnujete pouze sobě, se opravdu vyplatí a pozná to celá rodina.

Přeji vám krásný zážitek, který je lehce dostupný každému.

Vana Kaldewei Bassin
Vana Kaldewei Bassino

                        www.kaldewei.cz

PS: Pokud chcete znát přesný postup, jak si připravit takto očistnou koupel, tak mi napište a já vám pošlu 24 tipů jak zůstat ve skvělé formě.

Můj email je klara@menclstyle.cz

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.