Jak mít díky upřímnosti pozitivní energii

Poslední dobou se setkávám čím dál častěji s tím, že málokdo je upřímný. Říkáte si, to není můj případ, já jsem ke všem upřímný?

Pak možná právě pro vás je tento článek.

Co myslím tím, být upřímný?

Upřímnost je velmi důležitá, protože tím ze sebe dostaneme to, co opravdu cítíme. Nezabalujeme to do krásného balení bez významu nebo neříkáme to, co chce druhá osoba slyšet. Zkrátka řekneme věci tak, jak je vidíme a cítíme.

To mám říct někomu, že má hnusné šaty nebo účes?

Nelíbí se vám kamarádky účes? Tak jí to řekněte. Je to váš názor, nechcete jí přece ublížit (samozřejmě, pokud se zeptá nebo to tak cítíte). Ona s tím může udělat dvě věci, zeptat se proč se vám to nelíbí nebo se urazit. Ve chvíli, kdy se zeptá doplňující otázkou, proč se vám to nelíbí, tak máte možnost jí vysvětlit, jak to myslíte. Ona naopak má šanci se nad vaším názorem zamyslet a říci si, zda s tím chce něco udělat.

Pokud se urazí, tak je to její volba a vy s tím nic neuděláte. Nicméně, příště buďte znovu upřímní.

Pokud budeme všem říkat jenom to, co chtějí slyšet, tak pak nemáme žádnou šanci k růstu. Představte si, že přijdete do restaurace, kde jídlo stálo za houby. Prostě to byl blivajs. Personál se vás zeptá, jak vám chutnalo. Vy, protože se to očekává, řeknete, že to bylo výborné, ač to tak není. Myslíte si, že má tento podnik šanci něco změnit? Má šanci změnit svůj servis a kuchaře? Ano, nemá. Prostě si myslí, že vaří skvěle a vše je tak jak má. Je jim jedno, že se nevrátíte, oni přijdou jiní.

Proč je tak důležité být upřímní?

Je to z toho důvodu, že dovolíte proudit energii, která se skrývá ve vás. Pokud řeknete něco jiného, než cítíte, tak věřte, že vám zůstane negativní energie, která vás bude sžírat, utlačovat a vyčítat. A to nechceme. Je velmi důležité, aby naše energie proudila a byla čistá, pozitivní.

A co když opravdu ublížím?

Upřímnost si nesmíme plést s tím, že ubližujeme slovy. Ve chvíli, kdy se nám něco nelíbí, nebo chceme říct něco nepříjemného, tak bychom měli volit slova. Naším záměrem není ranit, ale říct naši pravdu.

Například:

Ahoj Kláro, jak se máš, co říkáš na mé nové šaty?

Ahoj Petro, dnes svítí sluníčko, tak se mám skvěle. Nové šaty, ukaž? No, mně by se na tobě líbilo něco víc vypasovaného a možná víc barevného. Ale jak se cítíš ty?

Já jsem spokojená, protože jsou nádherný a cítím se v nich skvěle.

Pak není co řešit. 

Takhle nějak by mohla vypadat komunikace. Je pravdou, že v dnešní době je málokdo připraven na upřímná slova. Věřím, že Petra by se mohla urazit nebo se od té chvíle nebude cítit ve své kůži, protože slyšela něco jiného, než čekala.

Váš domácí úkol:

Zkuste od této chvíle začít s upřímností. Po malých kouskách začněte používat upřímná slova k ostatním. Najděte si něco, kde s tím budete mít ten nejmenší problém a postupně se pouštějte dál na tenčí led. Důležité je, že ve chvíli, kdy se náhodou stane, že se setkáte s kritikou, tak se nestáhnout zpátky, ale vytrvat. Stůjte si za tím, co cítíte a myslíte. Pokud při rozhovoru změníte názor, tak se nebojte to přiznat. I to je upřímnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.