Diskuze

Když jsme s manželem zvažovali, jak nejlépe pomoci ostatním, abych mohla naplňovat své poslání, tak mi řekl, že diskuze budou to pravé. Má to dokonce dva kladné přínosy.

 1. pomohu těm, kteří to potřebují
 2. nebudu zastírat, ale je to i určitý druh propagace mé osoby 😉

Záměr dobrý. Ale…

Ano, záměr byl skvělý. Hledala jsem diskuze, kde se objevovalo nízké sebevědomí a různé strachy. Chtěla jsem využít toho, co znám a umím, abych dokázala pomoci co nejvíce lidem. Konečně bych naplnila své poslání i pro ostatní a ne jenom pro své klienty.

Konec horší

Začala jsem tedy s diskusí na eMimino, kde si maminky stěžovaly na své nízké sebevědomí na mateřské. Z příspěvků bylo znát, že nejsou spokojené a šťastné. Tak jsem vstoupila. Snažila jsem se jim vysvětlit, že jsou báječné, protože toho hodně dokázaly a snažila jsem se je motivovat k překonání špatných dní. Dokonce jsem vytvořila takový jednoduchý návod, jak na chmurné myšlenky.

Zajímavé bylo, že když jsem vložila první příspěvek, samozřejmě, jako jedna z maminek, protože jsem také na mateřské, tak pouze snad jedna maminka zareagovala, že mám vlastně pravdu. Ale co bylo mnohem zajímavější zjištění. Jak jsem občas vložila nějaký ten pozitivní příspěvek, tak se začala diskuze zmenšovat a slábla. Dokonce jsem navrhla, že bychom se mohly potkávat na internetu – takový mateřský scházení na internetu, když jsme každá odjinud.

Vystřízlivění

Velmi rychle jsem zjistila, že maminky nechtějí nic řešit, ale chtějí si pouze stěžovat. Nakonec totiž zůstala komunikovat pouze jedna maminka a i ta nakonec odpadla. Proč tomu tak bylo? Nevím, ale asi jsem svými příspěvky dala najevo, že je i jiná cesta než si pouze stěžovat a plakat v koutku.

Jenomže nikdo nechtěl nic řešit. I když možná se mýlím a naopak jsem těm maminkám pomohla. Kdoví…

diskuze

Nicméně, tato zkušenost je důvod, proč jsem přestala do takových diskuzí přispívat (vyzkoušela jsem jich víc).
Přispívám pouze tam, kde cítím, že to má smysl.
Velmi mě v současné chvíli oslovil časopis FirstClass, protože tam vím, že jsou lidé naladěni podobně a chtějí se někam posunout. 🙂

 

 

6 komentářů: „Diskuze

 1. Dobrý večer, pracuji s energiemi, pracuji s pozitivním myšlením…ale na MD se to někam vytratilo…už asi není možné se zapojit do Vašeho programu,že?

  Je mi líto, že se cítím jak troska, snažím se pozitivně myslet, ale mám pocit že to nemá takovou sílu jako kdysi…příjdu si ošklivá neuvěřitelně a proto si nevěřím.
  Přibrala jsem a ..a …a těch tam je…

  1. Dobrý den Sandro,
   moc děkuji za Váš komentář. Jaký program se Vám líbí?

   Občas to tak máme všichni, že se cítíme jako „trosky“, ale pokud to chceme změnit, tak jsme na nejlepší cestě. Protože jsou Vánoce, tak mám pro Vás malý dárek. Pojďme si 20 minut jenom tak popovídat po Skype a třeba nějaké to „a“ odpadne. 🙂

   Krásné svátky Klára

 2. Já momentálně nejsem schopná o sobě mluvit tak, aby mi bylo rozuměno. Jen si na tu tíhu vzpomenu a brečím. Asi byste si semnou moc nepopovídala… 🙁

  1. Dobrý den Michale, děkuji za Váš komentář a věřím, že Vám chuť vydrží co nejdéle. Díky za to. Který článek Vás nejvíce nakopl? Krásný den Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.