Dětské pleny

Téma dětské pleny chci rozebrat, protože se mě to díky našemu synovi velmi dotýká.

Jako správní rodiče pro něj chceme to nejlepší. Snažíme se o co nejlepší stravu, hodně pohybu, kvalitní kosmetiku a já nevím co ještě. Zkrátka děláme to tak nejlépe, jak umíme.

Otázkou je, jak zjistit, co je skutečně to nejlepší.

Pro mě jsou velmi „palčivým“ tématem plenky. Od narození používáme Huggies premium, protože jsou nejméně zatížené různými zvlhčovadly a vymoženostmi, jako některé konkurenční. Ale protože se od 1. 1. 2013 přestaly vyrábět, tak jsem začala řešit, čím je nahradíme. Je pravdou, že jsou stále v oběhu, ale už je znát, že zásoby dochází.

A teď rozhodnutí. Jaká bude další volba, která značka vyhraje?

Nejprve jsem si myslela, že jakmile bude Albimu 18 měsíců, tak ho začnu učit na nočník, abychom pleny co nejdřív odbourali. Jenomže už jsem přišla na to, že všechno má svůj čas a nic se nemá uspěchat.

Tak jako odstavení přišlo samo, tak i vlastní postel přišla sama a to platí i o nočníku.

Takže zatím vesele používáme plínky dál.

A teď jak s tou značkou.

Od naší sousedky jsme dostali Pampers Premium. Zvažovala jsem, že na ně přejdeme, protože všichni říkají, že jsou nejlepší. Byla jsem ráda, protože jsem si říkala, že je aspoň vyzkoušíme a uvidíme.

Jaké bylo zklamání.

Začali jsme pleny používat. Bohužel se ukázalo, že pro Albíka nejsou ty pravé, protože začal mít problém s pokožkou a to tak, že celej zadeček měl poškrábanej a červenej.

Co teď? Musela jsem nutně koupit další pleny a od Huggies neměli správnou velikost.

V tu dobu mi známá řekla, že MF dělala test plen a vesměs všechny dopadly dobře. Zároveň nám přišel do schránky leták z Kauflandu, kde byly jejich pleny a u toho známka testu právě z MF.

Koupila jsem „no-name“ pleny premium z Kauflandu.

A výsledek?

Pleny jsou v pohodě, Albík na ně reaguje dobře a nedělají mu problémy. Takže se zdá, že není potřeba stále kupovat jenom ty nejznámější značky, protože ne vždy jsou zárukou toho, že to citlivá, dětská pokožka zvládne.

2 komentáře: „Dětské pleny

  1. Naše dcera má 11 měsíců. V těhotenství jsem byla ,,bojovnice,, za látkové pleny, ale po porodu jsem byla tak unavená a díky porodnici jsem si navykla na jednorázové pleny. Stále však plenkujeme. Malou zatím netlačím na nočník, i když už si sedá, ale podle psychologů jsem se dočetla, že dítě se má učit na nočník až od 1 roku věku.

    1. Naprosto Vás chápu. Také jsem chtěla dělat spoustu věcí jinak, ale ne vždy se mi to dařilo. Co se týče nočníku, tak naopak je doporučení až od 18 měsíců a déle. U našich kluků to přišlo samo zhruba ve 2,5 letech. Bylo to přirozené a rychlé. Ze dne na den, a dokonce i v noci to bylo v pohodě. Nikam jsem je netlačila, nechala jsem to na nich a šlo to hladce. 😉 Učit nic nepotřebují, zvládnou to sami, mají to v sobě. 🙂 Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.