Dálnice 60 – Interstate 60

Film, kde bychom si mohli říct, že se jedná o zvláštní komedii, ale při hlubším pohledu zjistíme, že se jedná o velmi motivační snímek.

Pamatuji, že poprvé jsem se s tímto filmem setkala před mnoha lety a nikdy by mě nenapadlo, že si ho v budoucnu budu pouštět několikrát během měsíce. Ale je to tak. Stačilo se na něj podívat s odstupem času a stal se jedním z oblíbených.

 

O čem tedy snímek je?

Příběh vypráví o mladíkovi, který pochází z rodiny bohatého advokáta a je na rozcestí, kdy se rozhoduje, zda se stát malířem nebo dle přání otce, advokátem. Není si jistý, zda je v malování dobrý a stále čeká na podporu druhých, která bohužel nepřichází.

OWGrant

Hledá odpovědi na internetu v aplikaci, která na otázku odpovídá ano či ne a dle toho se řídí jeho život. Pak přijdou jeho narozeniny a začínají se dít zajímavé věci.

Setkání s …..

Na oslavě narozenin se setkává s číšníkem, který jej „donutí“ vyslovit své narozeninové přání. Protože se nejedná o obyčejného číšníka, tak od té doby se začnou věci hýbat.

OWGrant - číšník

Začíná zjišťovat, že dokud nebude upřímný k sobě a k ostatním, tak se nedostane z místa. Dokud nezačne žít v přítomnosti a důvěřovat životu, tak bude žít podle někoho jiného. Cesta, na kterou se vydá je plná zvratů, nečekaných obratů, ale i milých překvapení.

Neal s doktorem

Ke svým narozeninám od „číšníka“ dostane kulečníkovou kouli,   která mu odpovídá na otázky ano/ne. Stává se jejím „otrokem“, protože se nedokáže sám za sebe rozhodnout a stále čeká na odpovědi zvenčí.

Neal a OWGrant

Ve chvíli, kdy paralelně vidí část svého života a jeho vývoj zjišťuje, že již nechce odpovědi zvenčí, ale začne pátrat po odpovědích zevnitř. Již ví, co che od svého života, co ho naplňuje a že již nikoho nenechá, aby s ním manipuloval.

Probouzí se ze snu a začne řešit svou situaci, která byla před tím, než se začalo jeho narozeninové přání plnit.

Jak se dívat na tento film

Doporučuji tento film pro každého, kdo stojí před rozhodnutím, kterou cestou ve svém životě se vydat. Je zde krásně popsané, jak věci fungují, jak Vesmír funguje.

Nenásilnou a někdy i humornou formou nám autoři popisují, že život není jenom jedna přímá cesta, ale má spoustu zákrut a zvratů. Důležité je, uchovat si víru a mít jasně vytyčený cíl. Přestat se bát i ve chvílích, kdy se zdá, že vše špatně skončí nebo věci nejdou podle našich plánů.

Doporučuji si film pustit několikrát, protože pokaždé v něm najdete něco jiného, důležitého pro sebe a svůj osobní rozvoj.

Žít v přítomnosti vám pomůže zůstat na cestě a udržet si víru.

Krátká ukázka z filmu

 

3 komentáře: „Dálnice 60 – Interstate 60

 1. Klára Mencl? ová?
  osobní rozvoj?
  jak funguje vesmír?
  autoři popisují?
  Bohajeho paní menclová vy musíte mít v hlavě…, no jasně! Velkou šestnáctistrannou kostku plovoucí v modré kapalině.

   1. Ano, moje příjmení je pouze Mencl bez ová. A děkuji Vám za komentář. Ne každý se mnou bude souhlasit a ne každému se budu názorově líbit. Za to jsem velmi vděčná, protože jinak by to tady na té zemi byla nuda. Jenom Váš příště požádám o Váš podpis, přeci se nestydíte za to, co jste mi napsal. Vždyť jste vyjádřil svůj názor a to je v pořádku. Mějte se moc krásně 🙂 PS: Schvalování příspěvků je z důvodu Spamu a vyloženě vulgárním komentářům, což od Vás rozhodně nepřišlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.