Centrum dětí Lvíček

Ve čtvrtek 17. 1. 2013 jsme navštívili Dětský svět Lvíček.

Nedávno jsme objevili na Černém mostě Dětský svět Lvíček, a protože jsme zvědaví, tak jsme se rozhodli jej navštívit.

Centrum je přímo naproti Babyparku a nabízí možnost strávit zde celý den s našimi dětmi již od cca 6 měsíců. Pro ty nejmenší je zde vyhrazena část, kde jsou míčky, skluzavka a oddechová plocha. Nicméně pro ty, které už lezou je zde plocha s kobercem, kde se mohou „procházet“ a pokud se jako rodič nebudete ostýchat, tak s prckem můžete prolézt i další atrakce, tak jako jsem to udělala já.

dětský svět Lvíček

Je to zde opravdu jenom pro malé?

Centrum je pro děti do 15 let, ale jak jsem si mohla vyzkoušet, tak i my dospělí se zde pobavíme. Pokud máme již větší děti, tak je můžeme vypustit a s kamarádkou, partnerem si můžete dát kávu a zákusek. Zároveň se zde můžete i najíst. No a s těmi malými si můžeme pohrát na atrakcích.

Jak je to s jídlem?

Hned u recepce objevíte velký nápis, že je zakázáno donášet si vlastní pití a jídlo. Je to pochopitelné, protože je zde bar, kde prodávají nápoje a občerstvení. Ale hned při prvním pohledu na nabídku zjistíte, že pro kojence a batolata zde jídlo nenajdete. Neváhala jsem a zeptala se, jak je to s jídlem pro ty nejmenší. Odpověď byla uspokojující, protože samozřejmě pro ně můžeme všechno přinést.

Horší je to s těmi většími a námi dospělými. Nevím čím to je, ale všude tam, kde se nacházejí děti, se také nachází smažené kuřecí nebo sýr, hranolky, kečup, pizza, Cola atd. Je to strašné, protože pokud chceme, aby naše děti jedly alespoň trošku zdravě, tak se s tím musíme rozloučit.

Proč se zatím žádné takové centrum nezamyslelo nad tím, aby naše děti jedly zdravě a my mohli předcházet dětské obezitě. Ano, odpověď může být, vždyť to mají rády. No, je to úhel pohledu….

Pokud se snažíte o to, aby Vaše dítě jedlo zdravě a nezatěžovalo svůj organismus smaženým, sladkým a jinými špatnostmi, tak se skoro nikde nenajíte.

Bylo by moc milé, kdyby se někdy někdo zamyslel nad nabídkou občerstvení pro děti a zařadil sem alespoň čerstvé ovoce, neslazené dezerty, jako třeba jahelník, který je výborný a dá se osladit třeba jenom sušeným ovocem (ovšem nesířeným a nedoslazovaným) a třeba zeleninové rizoto, které nebude přesolené, případně plátek masa pouze s bylinkami. Dalo by se toho vymyslet mnoho, ale musel by nad tím někdo přemýšlet.

Bohužel toto musím vytknout i tomuto centru.

Závěrem: Centrum je zcela nové a nabízí množství atrakcí. Věřím, že se postupně zaplní třeba ještě dalšími hračkami, které nabídnou dětem další vyžití, a zároveň se tím trošku nabourá velká plocha plná stolů, která budí prázdným dojmem. O víkendu to ale jistě vypadá jinak. Bylo by fajn, kdyby se zde zlepšila nabídka občerstvení, kor ve chvíli, kdy za vstup zaplatíte:

od 15 let           139,- Kč

od 1 do 15 let    199,- Kč

Určitě Vám Dětský svět Lvíček mohu doporučit, ale je lepší sem dojet autem, protože od metra je to z ruky.

3 komentáře: „Centrum dětí Lvíček

  1. Dnes v odpoledních hodinách jsme navštívili dětské centrum Lvíček na Černém mostě.Slogan centra nabízí odpočinek,zábavu a pohoštění včetně dětských jídel.Chtěli jsme se s malými dětmi najíst a trochu je nechat pobavit.Už obsluha nepříjemná,když jsme měli požadavek na jídlo na zahrádce.Při návštěvě toalety(pouze děti)nám vynadal číšník,že šli na personální WC,které nebylo označené,ani uzavřené.Vstupné by nás jen na tu dobu oběda vyšlo asi na 500.-Kč. Předzahrádka byla vytvořena pouze jediným vratkým stolkem a čtyřmi židlemi,jinak celý prostor altánu prázdný..Objednali jsme si 2 x milánské špagety a jednu pizzu napůl pro děti.Když bylo hotové jídlo,tak jsem si pro něj došla.Špagety na dětském hlubokém talíři rozvařené a bez veškeré chuti,pouze s kečupem a navrch minimum na kostičky nakrájeného plátkového sýra,navíc studené.Už to se nedalo jíst.Dalším překvapením byla pizza.Těsto syrové až se táhlo.Pravdou je,že obsluha když mě viděla ,že nesu jídlo zpět okamžitě mi vrátila peníze.Bylo to pro nás a naše děti velké zklamání.Tam už opravdu NIKDY !!!!! Jelínková

    1. Dobrý den paní Jelínková, děkuji moc za Váš komentář. My jsme tam již vícekrát nebyli. Ale nedávno jsme jeli okolo a zdá se,že je tam zavřeno.
      Krásný den
      Klára Mencl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.