Café Monča

A je tu další tip pro všechny, kdo míří do Liberce a chtějí si dát dobré kafe nebo výborný mléčný koktejl a to nejen na sladko, ale i na slano.

 

Kdo je Café Monča

Café Monča si otevřela naše kamarádka Monika, na konci února. Najdete ji v Libereckém OC Plaza, ve fitness centru Power Fitness.

Když jsem si přečetla příspěvek o tom, že jde podnikat a otevře si kavárnu, tak jsem z toho měla velkou radost. Mám ráda odvážné lidi, kteří jdou za svým snem a zkusí něco nového.
Ještě větší radost z toho měl ale můj muž, protože Moniku několik let „péroval“ v Centru Babylon, když tam chodila na gastro úsek na brigády. Bylo to pro něj takové zadostiučinění, že se ta „dřina“ vyplatila.

Naše návštěva

Díky našemu synovi jsme velmi omezeni v tom, kam s ním půjdeme na oběd anebo si jenom tak posedět. Věřte, že nikam moc nechodíme, protože všude to je nepohodlné (syna na jednom místě a už vůbec židli neudržíme pomalu ani 5 minut 😉 ).
Snažíme se vyhledávat restaurace a kavárny s dětskými koutky, ale ještě i v dnešní době to je složité. A to nemluvím o tom, aby tam bylo dostupné i něco „zdravého“ a ještě lépe vegetariánského.

K Monče jsme zašli, když jsme byli u mé rodiny v Liberci. Chtěla jsem se k ní podívat a hlavně se tam opravdu dostat (kolikrát si řekneme, že někam zajdeme a uběhne x let a my tam nedorazíme). Takže jsme si udělali výlet do centra a zašli na kávičku.

Posilovna je ve 2. patře Plazy, viditelná hned z výtahu. Pak už se jenom projde vstupní recepcí a po schodech se vyjde do kavárny. Najdete zde dětský koutek, takže dítka se na chvíli, kdy si chcete odpočinout, zabaví.

 KaA

Já jsem si dala kapučíno bez kofeinu (skvělá volba pro těhotné), manžel espresso a nakonec jsme se rozhodli ještě pro banánový a okurkový koktejl.

Kapučíno bylo luxusní s krásnou kresbou. Prostě nádhera. U banánového koktejlu jsem Monču požádala, aby tam nedávala cukr, protože jsem chtěla, aby si dal i náš Albert a byl vynikající. Je vidět, že když se věci dělají z kvalitních surovin, tak to také jde (složení: mléko, jogurt a banán). Pepe si dal okurkový koktejl a ten mu udělal velkou radost, protože s tím se jen tak někde nesetkáte. Jsou to skvělé netradiční věci.

okurkamix

Další pochutnání nabízí denně čerstvé saláty od Jany a dezerty. Vsadím se, že si zde každý vybere jak pro sebe, tak pro své děťátko.

Shrnutí

Je fajn, když víte, kam v daném městě zajít a ještě můžete zaparkovat přímo v domě. Sice je zde pouze hodina parkování zdarma, ale když budete mít nákup za 100,- kdekoliv v Plaze, tak se parking dá prodloužit o další hodinu. A to už je fajn.

K Monče se moc ráda vrátím, protože je milá a hlavně vím, že si tam Albert pohraje a já mám chvíli si zarelaxovat u něčeho dobrého. A pro ty náruživější není nic snazšího než si zajít ještě zacvičit. 😉

KaP

PS: A to nám ještě Monča prozradila, že dojde k několika stavebním úpravám. Takže příště nás třeba čeká další milé překvapení 😉

 

1 komentář: „Café Monča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.