Barvy kolem nás

Nedávno jsme se byli podívat v Kolíně v Aquaparku a já jsem si všimla jedné věci, která mi už několikrát projela myslí. Manžel, když jsem mu svůj postřeh říkala, mi řekl, že mám o tom napsat článek, tak tady je.

 

Šedé myši

Tak ještě zpátky k tomu bazénu. Byla tam maminka, která měla nádherně barevné plavky. Takové fosforové, proužkové. Bylo to fantastické, protože krásně zářila. Naopak většina maminek měla plavky bez barev, šedé, černé. A tady jsem si uvědomila, jak se bojíme barev.

Vždyť stačí zajít do nějakého dětského centra. Většina maminek je v tmavém oblečení, bez jakékoliv barvy. Pardón, černá a šedá je vlastně také barva…

Proč se barev bojíme?

Zdá se mi, že spousta žen se bojí ukázat v barvách, protože jim to jejich nízké sebevědomí nedovolí. Mají strach vyčnívat z davu a nechat se rozzářit v barvách duhy. Raději budou neviditelné.

Čím to ale je?

Potkávám opravdu spoustu hezkých maminek, které se nemají za co stydět, ale pomalu je přehlídnete v koutě. A o těch, které nejsou spokojeny se svou postavou nemluvě.

Barvy nás nejenom rozzáří, ale také nám dodají mnohem lepší náladu. Zároveň si nás má šanci někdo všimnout, pokud nejsme zadané. Ale i náš partner ocení, když rozkveteme a uvidíte, že bude nadšen.

Tuhle jsem viděla takový malý komiks, kde byla žena s malým dítětem a manželem. Ona přesně šedá, strhaná myš a naproti nim kráčí upravená, barevně laděná žena, která jenom září. Manžel se samozřejmě tajně dívá na tu zářící ženu. Nakonec jej svede a odvede té, kterou má doma. Každý jsme živý tvor a máme rádi krásu. Komiks nakonec končí tím, že ta druhá má také malé miminko a je stejně šedá, jako byla ta první na začátku. Ale ta jeho původní žena, protože dítě trošku odrostlo, je nyní ta zářivá.

Ponaučení

Nečekejte, až se něco stane, že pak se o sebe budete více starat a oblékat se do barevných „hadříků“. Zkuste to teď hned i s tím malým děťátkem. Vždyť nemusíte být hned jako modelky, ale stačí si vzít barevné, veselé tričko. Věřte, že to ocení i vaše okolí.

Závěr

A to se ještě musím zmínit o kočárcích pro miminka. Proč je tolik černých kočárků? Vždyť ta maličká děťátka milují barvy víc než cokoliv, tak proč je dávat do něčeho co je černé. Je to zase jenom proto, abychom nevyčnívali nebo protože nevíme, zda to bude holka nebo kluk? Myslíte, že malému klukovi v kočárku bude vadit, když bude červený?

Albert

Tak šup, šup a pořiďte si aspoň nějaký barevný doplněk.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.